Nástroje smrti od Cassandry Clare

6. října 2011 v 20:26 | Mischa |  bookcase for U
(Nástroje smrti)

Autor: Cassandra Clare
Překlad: Eva Maršíková
Žánr: Fantasy
Vydává: Mladá FrontaDÍLY SÉRIE:
1. CITY OF BONES / MĚSTO Z KOSTÍ (2010)
2. CITY OF ASHES / MĚSTO Z POPELA (2010)
3. CITY OF GLASS / MĚSTO ZE SKLA (2010)
4. CITY OF FALLEN ANGELS (2011) /
5. CITY OF LOST SOULS (1.5.2012)
6. CITY OF HEAVENLY FIRE (2013)


"Před tisíci lety anděl Raziel smíchal svou krev s krví smrtelníka a stvořil rasu zvanou Nephilim. Jsou to kříženci andělů a lidí, žijí mezi námi, ač neviděni, a jsou našimi všudypřítomnými, neviditelnými strážci.
Říkají si Lovci stínů.
Lovci Stínů se řídí zákony sepsanými v Šedé Knize, kterou jim dal anděl: jejich posláním je chránit náš svět před parazity kteří cestují mezi dimenzemi ze světa na svět, zanechávají za sebou spoušť a ničí vše co jim přijde do cesty. Také mají za úkol udržovat mír mezi bytostmi z Podsvětí: kříženci lidé a démonů: zaklínači, upíry, vlkodlaky a vílami.
V jejich povinnostech jim pomáhají záhadné Bratrstvo Ticha. S ústy i očima navždy zapečetěnými, Tiší Bratři vládnou Městu z Kostí, nekropoli ležící pod ulicemi Manhattanu, které ukrývá mrtvá těla zabitých Lovců Stínů. Tiší bratři spravují archivní záznamy o každém Lovci Stínů, který se kdy narodil. Také hlídají Nástroje Smrti, tři božské objekty, které anděl Raziel dal svým dětem. Jeden z nich je meč, další je zrcadlo a ten poslední je pohár.
Po tisíc let Nephilim chránili Smrtelné nástroje. Ale to bylo před Povstáním, občanskou válkou, která málem celý utajený svět Lovců Stínů zničila. Ačkoli je Valentine, Lovec stínů který válku začal už dlouho mrtvý, rány které po válce zůstaly se nikdy zcela nezhojily.
Od povstání uplynulo již patnáct let. Ulice New Yorku v srpnu sálají horkem. Podsvětím kolují zvěsti že Valentine je naživu a připravuje armádu nemrtvých bojovníků.
A Pohár Smrti zmizel..." (- zdroj )


Moje slova: Abych pravdu řekla, tak už je to velmi dlouho, co jsem tuto sérii zahlédla v knihovně poprvé. Nikdy mě však oficiální anotace nezaujaly natolik, abych se dokopala k tomu si tyto knížky přečíst, dokud nepřišla chvíle, kdy jsem nic jiného po ruce neměla… A mohu Vám bez jakýkoliv výčitek říct, že jsem neprohloupila. Ba naopak. A teď po tom, co jsem dočetla první 4 díly vám musím říct, že jsem se do těch knížek úplně zbláznila. Že to bude dobré jsem věděla už od první kapitoly prvního dílu, ale ani nejmenším by mě nenapadlo, že jsem narazila na zlatou žílu. Je to už hodně dlouho, co jsem se do nějaké knihy začetla s takovou vervou, aby mi nějaká dokázala takhle vyrazit dech. Abych pravdu řekla, tak netuším, jestli je po gramatické a lingvistické stránce skutečně tak dobrá, ale vím jistě, že je to poprvé po dlouhé době, co jsem četla něco takhle originálního, poutavého, srandovního a co jsem narazila na tak perfektní postavy, jak jsou v této sérii. Po tom, co jsem přečetla první díl, myslela jsme si, že konec jaký knížka má mě odradí od dalšího čtení, ale zase, přesný opak. Proto Vám doporučuji, pokud se do toho pustíte, nenechte se ničím odradit a čteěte a čtěte. Hlavní postava si Vás získá, etapy jejího života Vám budou brát dech a o Jaceovi ani nemluvim…Článek: CITY OF ASHES / MĚSTO Z POPELA
Článek: CITY OF GLASS / MĚSTO ZE SKLA
Článek: CITY OF FALLEN ANGELS /
Článek: CITY OF LOST SOULS /
Článek: CITY OF HEAVENLY FIRE /

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Colorka:) Colorka:) | 1. ledna 2012 v 16:56 | Reagovat

ahooj:) Moje slova. Prý bude i film, tak uvidíme:))

2 Mischa Mischa | 4. února 2012 v 14:22 | Reagovat

[1]: Těším se, i když popravdě jsem kritická k obsazení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.