Books in my thoughts - Morová rána

13. června 2011 v 11:58 | Mischa |  Books in my thoughts
 1. MOROVÁ RÁNA (Sága prokletých, #1) / Margit SandemoMOROVÁ RÁNA (Sága prokletých, #1) / Margit Sandemo

 1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
  Byla to první kniha, kterou jsem objevila v knihovně, do které jsem se po 4 letech znovu přihlásila. Hned jsem jí čapla a utíkala s ní domů.
 2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
  Temné kouzlo.
 3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
  Naivita.
 4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
  V této knize bych se s žádnou postavou neztotožnila a tak jsem ráda, že není psána ich-formou. Jako hlavní postava vystupuje Silje, ale na mne je příliš naivní, příliš nestálá ve svých názorech.
 5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
  Líbí se mi příběh Prokletých, který je velmi působivý a doufám, že v dalších dílech z něj autorka čerpala, protože nemám ráda, když někdo vytvoří krásný příběh a nečerpá z něj na maximum. Mám ráda knihy s pověstmi, mívají působivé kouzlo.
 6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
  Nedokázala jsem se tolik ztotožnit s postavou Silje a ani Tengela. Na začátku knihy vystupuje Silje jako naivní dívka se silnou vůlí a láskyplnou duší. V průběhu knihy se však postupně proměňuje a tak věci, které pak dělá, tak docela nechápu, jelikož chybí návaznost. Mrzelo mě, že pověst v této knize, až na postavu Hany, zůstává pouze pověstí, a že z ní nebylo v závěru vytěženo více. Strašidelní prokletí už pak na konci nejsou zas až tak děsiví…
Hodnocení: 4/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chuckyna chuckyna | Web | 23. června 2011 v 15:28 | Reagovat

Morová rána se mi celkem líbila, nicméně musím souhlasit s tím, že se mi vůbec nelíbilo, jak se postava Silje postupem času vyvíjela a ke konci, když šla za Hanou, absolutně jsem jí nechápala. :/
každopádně - Tegel si získal všechny moje sympatie :D
Až dočtu Annu Frankovou, asi si stáhnu další díly.

2 Mischa Mischa | Web | 24. června 2011 v 11:59 | Reagovat

[1]: Přesně, jako nechápu proč za ní pak šla !!? Nejdřív se tam všem vyhýbá. přiznává jak jsou hrozní a pak za ní jde a prosí ji o pomoc? Tengel ujde, ale mě nějak zvlášť neošálil. Aby se mi chlap líbil, nesmí pořád naříkat. Mám poslední dobou raději zlé hochy :-D Já si pro ně dneska byla v knihovně a jsou půjčený :-/ Už na ně mam rezervaci :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.