Zimní spánek

12. ledna 2011 v 18:12 | Mischa |  time to think
Zdravíčko ve spolek!

Předem se omlouvám, protože tento článek jsem začala psát 30.12. 2010. A nejen, že jsem ho psala přes týden, dokonce jsem ani neměla čas, kdy ho na web dát. Přišlo mi však líto ho sem nedát, tak ho tu se značným spožděním máte.
Dále Vás chci upozornit, že obsahuje hodně fotek, a tak prosím chvilku počkejte, než se všechny načtou :-)

Nový článek čekejte do konce tohoto týdne.


Dovolila jsem si na malý moment vylézt z pod peřin a alespoň Vás pozdravit!
Ti, kteří to ještě nevíte, marodím. Přišla zima a tak to nejlepší, co jsem mohla udělat, bylo, že jsem chytla bacil. To bych prostě nebyla já. Promarodila jsem celý Vánoce a Silvestr na tom nebude líp...


Hlavním důvodem, proč Vám dnes píši, je má potřeba se omluvit. Trápí mě svědomí, že jsem se Vám již tak dlouho neozvala, že ani hezké Vánoce jsem Vám nepopřála. Omlouvá mě snad jen to, že jsem od období Vánoc nemocná, a stále mi ještě není dobře. Od 20. prosinece jsem denně měla horečky a dnes jsem ráda, že mohu alespoň mluvit a že neusínám v sedě.
Po podrobném průzkumu jsem zjistila, že Vám v poslední době ani nemám, co zajímavého nabídkou. Velice ráda bych Vám psala nějaké vtipné příhody, ale bohužel jich je v mém repertoáru velice málo. Situace se má tak, že teď skutečně nezažívám jednoduché období. Přijde mi proto zbytečné, abych Vám sem psala zdlouhavé články o tom, jak se nemám dobře, že mě štve to a to, že ten mě naštval tím a tím... Nerada bych, aby se toto místo stalo mým žalovníčkem a abych pak mezi Vámi vypadala jako ufňukánek. Pravdou dokonce je, že se mi o těch špatných věcech, které se poslední dobou dějí, i velmi špatně mluví. Ale pokouším se i přes všechny strasti mít dobrou náladu a brát věci pozitivně. Ani byste mi nevěřily, jak těžké to občas může být...
Poslední dobou se stává, že mi pokládáte stále méně optimistické dotazy ohledně mé tvorby. Proto jsem se rozhodla na některé odpovědět veřejně, abych Vám ušetřila dotazování.
Vím, že Vám situace nám mém blogu snad může připadat špatná, já si však takovéto věci nemyslím. Vše vyplývá jen z nedostatku mého volného času a poslední dobou i nápadů ku psaní. Můj blog je moje útočiště. Nevzdám se ho jen tak už jen proto, kolik skvělých lidí jsem díky němu poznala, a kolik z nich se díky němu zařadilo mezi mé přátele. A proto začínáme :

Bude se blog rušit?
Ne. Nikdy. Vůbec. Proboha, co Vás to napadlo?
Ani jednou jedinkrát jsem o tomhle krajnim řešení neuvažovala. To, že mé články nejsou přidávány v pravidelných a krátkých časových intervalech, přece ještě neznamená, že musím hned něco rušit. Přiznávám, jako už poněkolikáté, že teď neoplývám zrovna volným časem, ve kterém bych se blogu mohla věnovat, ale to neznamená, že si tuhle chvilku občas nenajdu. Blog se v žádném případě rušit nebude!

Dokončíš někdy HTEM?
Of course.
Nedokončit svou prvotinu??
V životě mě ani na jedinou vteřinu nenapadlo něco tak nesmyslného a absurdního. Ani jednou jedinkrát sem na tuto nejkrajnější možnost nepomyslela a skutečně ji ani nezvažuji.
Absolutely.Inadmissible.
Přiznávám, že je sice pravda, že teď, když už konečně finišuji, vidím čím dál více chyb, kterých sem se v jednotlivých kapitolách dopustila. Je však pravda, že jsem, když jsem s touto povídkou začínala, nepředpokládala, že by se kdy skutečně dostala do něčí přízně, a tak jsem, nad jejími stylistickými úpravami příliš nepřemýšlela. Vždy jsem ji psala tak, jak mi zrovinka jely prsty po klávesnici. Postupem času jsem si určitá pravidla a komponmenty stanovila, je však příliš složité a namáhající zacházet do detailů. Přesto všechno však neuvažuji, že bych si u HTEM někdy udělala tvůrčí pauzu.
Teď s odstupem času mohu klidně říct, že i kdybych bývala HTEM psát nezačala, stejný příběh by dnes vzniknul znovu. Zároveň mohu svatosvatě odpřísáhnout, že Ethan by nebyl upír alla Edward a Cullenovi by v mé povídce neexistovaly. Jsem už tak moc přetwillightovaná, že mi už jen vědomí toho, že Ethan je vlastně upgradovaná obdoba Edwarda, pije krev. Ale dokončím to. Toho se nemusíte bát.

Kdy bude další kapitola HTEM?
Soon.
Doufám, snad i věřím, že to bude již brzy. A právě to sladké slůvko "brzy" je nejpřesnější časový údaj, který Vám nyní mohu bez starostí říct. Je pravda, že mám 47. kapitolu napsanou, a tiše mi naříká v mém notebooku, já však zaboha nemohu přijít na tom, jaký závěr by se právě k tomuto dílu hodil. Po takové dlouhé pauze bych navíc byla ráda, kdyby se tato kapitola alespoň mohla pyšnit délkou stejně tak jako kvalitou.  A proto tedy se jen zdřím svého slibu, že již brzy přibude pokračování.

Bude mít HTEM pokračování?
I don´t know.
Opravdu. HTEM pro mě má mnoho zákoutí, které bych, po ukončení mohla dále rozvíjet a je pravdou, že v hlavě mám vymyšlený celý příběh následujícího dílu. Jsou to však jen mé dohady, lecky i zbožná přání, jelikož mi tato povídka přirostla až přespříliš k srdci. Ale jak už jsem se jednou zmín ila, jsem příliš přetwillightovaná, a nevím, zda ybch vůbec chtěla v podobném námětu alla upíři pokračovat. Již jste si povšimly, že se HTEM čím dál více vzdaluje od roviny Twillight a že se tam, ač neumýslně, snažím natěsnat více věcí, které se Stmíváním nemají nic společného. A pokud bych se opravdu odholala přenést na papír toto pokračování, již by to asi zřejmě nebylo prezentováno jako pokračování HTEM ale jako čistě originální tvorba. Netuším, zda tomu tak bude, jistě si rozpomenete na to, jak jsem již několikrát zdůrazňovala, že bude zaviset jen čistě na Vás, zda HTEM brzy skončí, nebo zda budou osudu SaE stále pokračovat. 

Jak to vypadá s Lucianou, budeš v ní pokračovat?
I´m so sorry.
Ač je mi to velice nepříjemné, aq upřímně mi to nepřidává na klidu, mzusela Lucianu pro nedostatek zájmu z mé strany prozatím pozastavit. Není to zajisté tím, že by se mi tato povídka znelíbila, ba právě naopak. Mám ji velice ráda. Ale pro to, abych ji mohla psát, potřebuji skutečně vhodnou náladu, klid a čas. Kdybych její pokračování psala zároveň s jinými, nemohla bych se jí dostatečně věnovat a podle mého úsudku by to byla velká škoda. Ale jak jsem sto prohlašovat, nemám ráda nedokončené práce, takže i Luciana dojde svého naplnění.
Prozatím pozastavená.

KDN - budeš pokračovat?
Of course.
Abych byla upřímná je mi KDN ze všech mých prací nejvíce sympatická. Je tomu snad proto, že k jejímu vytvoření jsem nepotřebovala žádnou inspiraci. Postupně se v mé hlavě začala vytvářet myšlenka o tom, že by bylo skvělé napsat něco originálního. Něco co bude jen mé. A právě KDN je pro mne o to milejší, že si s ní mohu manipulovat jak je mi libo. Je pravda, že pokaždé, kdy nyní přisednu k počítači, dohledávám si podklady a nebo tvořím charaktery postav. Velice mě baví se věnovat této povídce a proto je naprosto vyloučené, že bych se jí kdy vzdala. Její kapitoly budou dlouhé, skoro skutečné a budou přibývat pomalu a to jen z toho důvodu aby byly co nejvíc e blízké dokonalosti, a protože každou kapitolu bude provázet obrovský koncept děje, jež určí její budoucí stať. Každá kapitola bude mít svou motivující píseň i fotografii, či obrázek. Leckdy se u ní vyskytnou citáty spojené s úvahami hlavních postav. A co se týče vypravěče jsem rozhodnutá měnit jeho koncepci od všeznalého a nezůčastněného po osbní ich formu jednotlivých postav. Pokusím se do děje zasplést skutečnou zápletku. Vzhledem k mému rozhodnutí a k přípravám, které tuto povídku doprovázejí jsem se rozhodla ještě přestilizovat 1. kapitolu, takže brzy čekejte informaci v mém boxu "Hot News" o tom, že k tomu došlo.
Hlavním cílem pro mě však nyní je dokončit HTEM. Potom, až budu mít klidnou hlavu, bude mou hlavní tvorbou právě KDN.

Budeš pokračovat v čtenářským deníku?
Čtenářským deníkem bych to nenazvala. (Smích) 
Ale mohu Vám svatosvatě slíbit, že seznam, jež jsem zde uvedla bude postupně aktualizovaný. O aktualizaci se dozvíte snadno, protože pokaždé, když se tomu tak stane, naleznete v levém menu, v sekci Library, u položky Booklist datum, které vypovídá o tom, kdy jsem seznam naposledy aktualizovala.
Vzhledem ke kladným ohlasům, jež jste měly k překladům anotací, rozhodla jsem se je uvádět u všech, doposud nepřeložených, knížek. A také jsem Vám chtěla poděkovat za Vaše kladné ohlasy! O to víc mě baví se tomu věnovat!
Dále jsem se rozhodla, po několika hodinnových debatách s mnohými z Vás, že nebudu u děl i nadále uvádět obsah. Přišly jsme na to, že tato kategorie není pro mě. Jakmile se totiž jednou do obsahu pustím, popíšu Vám kompletně celou knihu. Dohodly jsme se tedy, že najdu na internetu ten podle mě nejlepší obsah a hodím Vám ho tam vždy do odkazu :-)
Jak jste si všimly, budu u knih uvádět ukázky kapitol, jak v českém tak i v anglickém jazyce.

Uff, no pokud byste měly i jiné dotazy, ráda Vám na ně odpovím.


Tak a teď ke mě...
Konečně se mi po 5 dnech podařilo tento článek dopsat.
Ve zkratce Vám povím, že jsem měla nádherné Vánoce. Sice mi právě na Štědrý den a následující svátky bylo nejhůře, přesto jsem si tyto dny moc užila. Poprvé jsme s Míšou slavily Vánoce úplně samy. Večeře se nám povedla a měly jsme výborný salát. Nedivte se, musím se pochlubit. Pod stromečkem jsem našla spoustu překvapení. V mé knihovně již nyní trůní VA5 - Spoutáni magií. Dostala jsem nový foťák, tak Vás budu více zásobit fotkami. Dostala jsem perfektní friťák, takže teď máme na jídelníčku hranolky xD Spousta lidí mě potěšila dárkami s motivy kočiček a různými soškami, které mám v oblibě. Míša ode mě dostal Move Edition na PS3, ale bohužel jsem mu jí hned zabavila. Pod stromečkem našel i Heavy Rain, což jsme dohrály už třetí den a musím s povzdechem uznat, že už mi teď po HR nepřijde žádná hra dostačující a žádná mě nebaví...
takže Vánoce se ve všech směrech vyvedly.Jediné co mě na tom mrzí je, že jsem si vše neužila na sto procent, jelikož mi bylo fakt zle.
Silvestr jsme stejně jako minulý rok oslavily se Stříbrňákama a moc se povedl. Dodávám jen, že si vše pamatuji a hlava mě nebolela.
Takhle bych ve zkratce zhodnotila Vánoce a Silvester.
To co se dělo předtím už ani nemám jak zhodnotit. Z jedné stránky si již moc nepamatuji, co zajímavého se dělo, a z druhé toho ani moc nebylo.
Vzhledem k tomu, že jsem Vám naposledy psala až někdy v říjnu, pár (ne)novinek pro Vás snad mám.
Dne 20.10. mi pan ředitel v práci oznámil, že mi neprodlouží smlouvu, která mi končila 31.10. Oznámil mi to způsobem, o kterém Vám tady ani nebudu vyprávět, jelikož by mě to ještě dnes naštvalo. Nakonec se tedy vše urovnalo a já i nadále pracuji v Asianě Transport. Bohužel se situace v mé práci ještě více zhoršila. Vzhledem k tomu, že mi tam vedení neustále připomíná, že neodvádím (podle nich) svou práci dost dobře a že je moje pozice nejistá, opravdu těžce se mi tam pracuje. nestačilo by, že schytávám průsery ostatních, ještě se mi ke všemu změnilo celé vedení. Michal, můj bývalý šéf, byl degradován na řidiče a mechanika a místo něj nastoupil pan K., u kterého bohužel musím říct, že je mi velice nesympatický. Víte, nikdy jsem nevěřila, že by mi mohl být někdo tak nesympatický, až bych ho nesnášel. A právě tohle se mi stalo s panem K. Nemůžu ho vystát. Absolutně. Podle mého je to velice flešný, arogantní a vypočítavý člověk, a s takovými lidmi já neumím jednat. A navíc, přesně taková je i naše paní ředitelka, která mě chce nejspíše vyhodit, a která převzala vedení společnosti po panu Litvinovi. Vůbec Vám tu nebudu vyprávět, jak tam se mnou každý zachází jako s kusem hadru. Stačí, že mě to tam zas zítra čeká.  Takže vidíte, ani já nevěřila, že se to v tý mý úžasný práci může ještě zhoršit, ale stalo se. Takže je Vám asi zřejmě jasné, že usilovně hledám novou práci.
Další věc, která se udála, a která nebyla rozhodně vůbec hezká, byla, že ani Míšovi neprodloužily v práci smlouvu. Definitvně. Takže jsme musely okamžitě začít hledat novou práci. Poztivní věc je, že jsme jí našly a že tak tedy nemusí ani na pracák, protože do ní, hned po zkončení smlouvy, nastoupil. O tom, zda bude dobrá nebo ne, se teď musí přesvědčit sám. Jediné co mě mrzí je, že u mě se takhle k hledání nové práce nikdo nezapojil, takže já se musím jen modlit.
Myslím, že teď už si dokážete představit, že to nebylo vůbec hezké období a že jsem moc ráda, že se alespoň některé nepříjemnosti vyřešily. Nezbývá mi nyní nic jiného než doufat, že rok 2011 bude lepší a úspěšnější.
Pro ty, které jsem nestihla kontaktovat, tu mám ještě jednou blahopřání do Nového roku. Pour Feliciter! Nakonec Vám sem přiložím nějaké fotky od doby, co jsme se neviděly. A aby jich nebylo mnoho, udělal jsem z nich animace z jednotlivých období.23.10.2010 Plzeň - Omlouvám se za kvalitu, ale bohužel nás nenapadlo vzít sebou foťák. Po dlouhé době jsme byly na velkých nákup v Plzni spolu s Míšovo mamkou, jejím přítelem a ségrou. Výlet jsme zakončily obědem na Spilce a výletem na pivovar :-) Mňam.


Photobucket
Zverimex - Před Vánocemi se nám někam zatoulala Lízinka (koťátko Míšovo mamky) a už jsme jí málem všichni oplakaly. Nakonec se 25. vrátila a my měly další dárek pod stromečkem. Dál tam máte mourka mojí babičky a Benjiho, jak si rozbaluje dárky :-)

Lízinka

Kocour

Líza

Babičky mourek
Benji si bere dárek
Kristínka - Sestrička mi roste jako z vody! Za pár měsíců už jí budou 3 roky a půjde do školky... Ani nevíte jak mě mrzí, že jí nevidím růst... Čím méně se vidíme, tím méně si na mě vzpomene :-(
Kiki

S Kikinkou

Kikinka

Mi(y)ši

MM

MM

Mischa - aspoň nějaká podzimní fotka

Mischa

Mischa - Hokejový turnaj v rámci národního týmu juniorů v KV


Hokej

Moje práce - Moje místo, kde sídlím, je to nejblíže k Vám s tím největším bordelem na stole xD Jak se válí ta taška...

Meine Práce


Náš hangár
Náš hangár


Část našich busů


Busy


Část našeho areálu

Areál


1. sníh ...

První sníh


Vlevo Starliner, který vozí naše varský hokejisty...

Star

Sníh

Sníh


Mischa v práci

Já
Pan Smrček - Vánoce
Smrček
S Kristínkou - rozbalování dárků v mírové
S nejmilejším strejdou
Na osadě s Míšovo rodinou
U mamči
Sob Mischa
Dárky

Silvester - Nový rok jsme slavily podle tradice se Stříbrňákama :-) Byl to moc hezký večer, a dodám jen, že nikdo neblinkal a všichni si všechno pamatují :-)

S Báji
A hrajem
M
Hra
Půlnoc
Přípitek

Zbytek fotek se bohužel mě prozatím neznámým způsobem smazal z foťáku :-(
Tak doufám, že jste se alespoň trochu pobavily.
No doufám, že i Vy jste byly spokojeni s Vánocemi a dávám Vám teď jedinečnou příležistost pohladit své ego, když se mi tu svěříte, jaké krásné dárky jste dostaly! Alespoň budu mít z čeho příští rok čerpat inspiraci. Budu jedině ráda, když mi tu zanecháte nějaké komentáře!

Vaše Mischa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 domminyka domminyka | Web | 12. ledna 2011 v 18:38 | Reagovat

Ahoj,je to moc důležité.Možná díky tomu nebude umírat tolik lidí.Klikni na odkaz.!!!--->        http://domminyka.blog.cz/1101/mrtvy-zivy

2 Janka Janka | Web | 12. ledna 2011 v 18:40 | Reagovat

Užasný blog, respekt z autorských blogů :-)

3 moira moira | Web | 12. ledna 2011 v 22:07 | Reagovat

kouknu se na tvůj web a co nevidím.. nový článek.. *huráá!* :D
je mi líto, že jsi byla přes prázdiny nemocná, ale zvládáš to celkem optimisticky, takže to nebudu rozpitvávat.. :D
krásné fotky! :)) (nejvíce se mi líbí ta podzimní.. :-D ).
zmínila jsem se už vůbec, máš nádherný nový des blogu.. *palec* a těším se na HTEM.. :))

4 chuckyna chuckyna | 13. ledna 2011 v 21:11 | Reagovat

Holla holla :)
Je paráda, že ses konečně ozvala. Ale zrovna nemam limit a nic mi tady nenabíhá :D Zkusim se nějak nenápadně dostat k Mírovi na počítač a čeknout to tu :D
jinak mi drž palce, zejtra mam ten maturák a bojim se, že ho nepřežiju :D

5 chuckyna chuckyna | 18. ledna 2011 v 23:05 | Reagovat

TAk..
Přiznávám, že vůbec nemůžu vymyslet smysluplnej koment.. :/ Fotky jsou krásný, vidím, že Vánoce i Silva sis pořádně užila :) /znova vám musím pochváli tu úžasnou tapetu s tim vzorem - i love it!!/
To s tou prací mě mrzí.. a taky sere :/ Nejhorší je, že na takový debily prostě narazíš vždycky :/ Mě teda aspoň pronásledujou celej život.. :/ Snad se tahle situace hodně brzo vyřeší.. nechci za tebou jet na návštěvu do cvokhausu nebo do vězení, kdy si budeš odpykávat trest za několikanásobnou vraždu :D
Jinak musím souhlasit i s tím, že poslední dobou fakt nemám o čem vyprávět, stejně jako ty :D NEvím, jestli mam nějakou zimní depku nebo co, ale připadá mi to, že pořád jenom kysnu doma :D
Hlavně teď.. Od plesu jsem nevytáhla paty z bytu, protože jsem nemocná. Asi si to na mě přenesla :D Nejhorší na tom je, že u nás řádí nějaká příušnicová epidemie a producíruje se tady chudák brácha s tvářema jak melounama. Fakt povzbudivý, když mam tak nahnutou docházku :D
Jdu to nějak vyležet.. Snad se brzo sejdem na netu :)

6 Mischa Mischa | Web | 21. ledna 2011 v 20:10 | Reagovat

[2]: Děkuju :-))

[3]: No vi´d, to je něco :-D Brzo už snad budu aktivní zase jako dřív :-) Hlavně proto, že budu mít i nový internet :-) Jo naštěstí jsem to celý nějak přefňukala a teď je zase fajn :-)
Děkuju :-) A znova děkuju, taky se mi tenhle dess moc líbí :-)

7 Mischa Mischa | Web | 21. ledna 2011 v 20:39 | Reagovat

[4]:[5]:
Aloha Chucky :-)
Tak to seš na tom stejně jako já poslední dobou :-) Nedaří se mi ani za boha vymyslet aspoń něcoříkající koment :-D Děkuju :-) JJ, dá se říct, že v rámci možností užila xD
Dík, taky tu tapetu žeru xD
Neboj do cvokhausu nepojedeš a do basy taky ne. Nic z toho nehrozí, no však já ti pak budu vyprávět až se sejdem na netu a ty mi konečně ukážeš fotky z maturáku :-D
Já rozhodně mám zimní depku :-/ .-D Sice jsem na ně nikdy nevěřila, ale posledni dobou jsem fakt jak umíráček a ufňukánek v jednom. Nic mě nebaví, nic mi nejde a chce se mi furt fňukat. Ježiši už aby bylo jaro.
Oka, takže já jsem zdravá, ty nemocná. Aspoň si prostřídáme sociální role :-D
Omg, tak to je dobrý :-D Čekám kdy to chytneš :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.