Something new in the new year!

15. ledna 2011 v 14:05 | Mischa |  my library
Zdravím lidičky. Máme tu nový rok, a tak jste zřejmě stejně jako já nedočkaví, kdy nám konečně vyjdou tak dlouho očekávaná pokračování a nebo kdy nám konečně začnou vydávat nové série. Vzhledem k tomu, že už jsem v to měla velký zmatek, kdy teda která knížka vlastně vyjde, rozhodla jsem se udělat si menší kalendářní přehled. A nejsem přece tak sobecká, abych si ho nechala pro sebe. Nyní se tedy mrkněte na první polovinu roku 2011.
Druhou snad přidám v zápětí...
Doufám, že Vám to aspoň trochu pomůže a že z toho načerpáte potřebné informace. Pokud narazíte na nějakou nesrovnalost, dejte mi vědět :-)


Vaše Mischa
Modrá krev
Modrá krev ( Blue Bloods) / Blue Bloods #1
Autor: Melissa de la Cruz
Nakladatelství: BB Art
Vychází 19.1.2011
O sérii Blue Bloods už jsem četla na goodreads.com a měla jsem v plánu ji zařadit do svého booklist a to ještě v angličtině. Nyní jsem se ale dozvěděla, že se nakladatelství BB Art chystá tuto sérii vydat a její první díl s názvem "Modrá krev" vyjde již 19. ledna. Mrkněte na oficiální českou anotaci:
"Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní.
Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu - nejsou tak úplně lidé…
Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno - ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí. Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.
Mají styl, moc, peníze - a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne. Ochutnejte Modrou krev a budete si chtít přidat!
" - Nakladatelství BB ArtZkřížené hnáty
Zkřížené hnáty (Bone crossed) / Mercy Thompson # 4
Autor: Patricia Briggs
Nakladatelství: Fantom Print
Vychází v lednu 2011, podle informací od nakladatelství je to první kniha roku 2011, kterou vydají. To jim to pěkně začíná, nemyslíte? :-)
Musím Vám říct, že se na tento díl těším i netěším. SPOILER: V tomhle díle si nakonec Mercy vdá za Adama, pardon, ale já prostě svazky nemusím, a podle všeho bude v dalších dílech těhotná ( brr,nic pro mě). Jedna věc je určitě plus. Tenhle díl je znovu o upírech, takže se budu zas bát :-) KONEC SPOILERU.
Oficiální česká anotace: "Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu - a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel. " - Fantom PrintBlue MoonModrý měsíc ( Blue Moon) / Nesmrtelní # 2
Autor: Alyson Noël
Nakladatelství: Argo
Vyjde 31.1.2011. No nevím, nevím. Četla jsem už hodně názorů na tuto sérii, a jediné, co jsem se dozvěděla o tomto dílu je, že je to pořád dokola ta samá písnička. Upřímně, první díl mě nijak nezaujal. Dokonce ani hlavní hrdina není podle mého gusta, a to už je na tom tedy hodně špatně, když vezmete, že já zbožňuju všechny knížní hrdiny... Ale stejně jako u prvního dílu tomu dám ještě šanci a zkusím si to přečíst....
Oficiální česká anotace: "Na začátku druhého dílu bestsellerové knižní řady Nesmrtelní, jejíž překladová práva se prodala do 34 zemí, se zdá, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas. A najednou má na výběr ze dvou možností: Může zachránit umírajícího Damena, nebo otočit běh času, zabránit nehodě, která jí vzala celou rodinu, a žít jako dřív. Jenže cena je příliš vysoká…" - ArgoSoumrakSoumrak (Nigtfall 2/2) / Upíří deníky # 5 - 2/2
Autor: L. J. Smith
Nakladatelství: Fragment
Vyjde 24.1.2011. Tahle knížka bude samozřejmě hned v mé sbírce. Po Návratu jsem skutečně zvědavá, co se stane s Damonem a jak to nakonec všechno dopadne. Vím, že hodně lidí knížní podobu této série odsuzuje, ale podle mě je pořád velice kvalitní a i když je její styl z trochu jiného soudku, vždy se mi velice dobře čte. TADY si můžete stáhnout první kapitolu. Přečtěte si oficiální českou anotaci:
"Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly." - Fragment

CrescendoCrescendo ( Crescendo ) / Hush Hush # 2
Autor: Becca Fitzpatrick
Nakladatelství: Egmont
Vyjde 8.2.2011. Můžu Vám říct, že se na tuhle knížku fakt těším. Je teda sice pravda, že jsem tuto knihu již četla v originále, a vím tedy o co tam jde (a že se máte na co těšit!). Hodně moc detailů mi ale uniklo a tak se těším, až si budu moci tento díl přečíst v klidu, bez námahy a bez slovníku xD. Egmont na svých stránkách ještě nic neuveřejnil, budete se muset tedy prozatím spokojit s mým překladem oficiální anotace:
"Nora měla vědět, že je její život všechno, jen ne dokonalý. Přes začínající vztah se svým andělem strážným Patchem (o kterém můžete tvrdit cokoliv, jen ne že je andělský) a přežití útoku na její život, se věci stále nezlepšují. Patch se jí neustále vzdaluje a ona netuší, zda to dělá proto, aby ji ochránil nebo se jeho zájem přesunul na Nořinu hlavní nepřítelkyni Marcie Millarové. Nemluvě o to, že Noru pronásledují obrazy jejího otce a stává se posedlou pátráním po tom, co se mu doopravdy stalo, když tenkrát večer odešel do Portlandu a pak už se domů nikdy nevrátil. Čím více se Nora noří do tajemství smrti jejího otce, tím více si klade otázku, zda s tím nějak nesouvisí její původ Nefilim, stejně tak důvod, proč se zdá být v nebezpečí mnohem více než jiná průměrná dívka. Vzhledem k tomu, že Patch na její otázky neodpovídá a zdá se, že jí naopak stojí v cestě, musí si začít hledat své odpovědi sama. Fakt, že se Nora příliš spoléhá na skutečnost, že má svého anděla strážného, ji neustále staví před další a další rizika. Ale může se na Patche skutečně spolehnout? Nebo je to on, kdo skrývá tajemství temnější, než si lze vůbec představit?" - MischaLingerVáhání ( Linger ) / Vlci z Mercy Falls # 2
Autor: Maggie Stiefvater
Nakladatelství: Argo
Vyjde v únoru 2011. Upřímně, nijak zvlášť mě tato série nezaujala. Možná jsem předpojatá, však víte, nemám ráda vlky, ale prostě mě to ničím nezaujalo. Přirovnala bych tuto knihu k Napořád. První díl jsem v žádném knihkupectví nesehnala a tak jsem ji četla v originále. Proto si druhý díl raději objednám... Na Argu bohužel ještě neupřesňují nic k tomuto dílu a tak jsem Vám našla neoficiální překlad anotace na blogu Justmybooks.blogspot.com. Čtěte:
"V Mrazení, Grace a Sam našli jeden druhého. Teď musejí bojovat, aby byli spolu. Pro Grace to znamená vzpírat se svým rodičům a zatajovat nebezpečné tajemství o sobě. Pro Sama to znamená potýkat se se svou vlkodlačí minulostí.. a přijít na to, jak přežít v budoucnosti. Přidejte do mixu nového vlka jménem Cole, jehož vlastní minulost má potenciál zničit celou smečku. A Isabel, která už ztratila svého bratra k vlkům.. a je stejně přitahována ke Coleovi." - NicoleDům vycházející slunceDům u vycházejícího slunce ( Dom wschodzacego slonca ) / Město mágů # 1
Autor: Aleksandra Januszová
Nakladatelství: Brokilon
Vyjde v únoru 2011. No konečně něco zas z jiného soudku. Kouzelníci, čarodějové a mágové u mě byli vždy na prvním místě, tak jsem zvědavá, jaká tato série bude. Podle anotace to vypadá velice zajímavě :
"Román o magii, monstrech a rockové hudbě. První mágové přišli do města Farewell v dobách, kdy na parketech kraloval charleston a alkohol se dal koupit výhradně na černém trhu. Od té doby uběhlo téměř sto let, ale oni zde pořád jsou. Zdánlivě se ničím neliší od obyčejných lidí. Žijí na hranici dvou světů a chrání smrtelníky před neznámem. Ve Farewell má každé zákoutí svůj příběh. Po soumraku se ze snu probouzejí bytosti, s nimiž se nikdo netouží setkat tváří v tvář - chrliči, vládci krys, neklidní mrtví. Pod skořápkou každodennosti se skrývají nepochopitelná tajemství. Odpovědi střeží rozsochatá Vrba, jejíž kořeny sahají až k srdci města. Eunice Wightová - moderní mladá dívka - absolvuje první krůčky spletitého umění magie. Ještě úplně nechápe, čím je svět, k němuž začíná náležet. Vždy se však může spolehnout na pomoc starších mágů, přestože i oni mají dost problémů.
Mág-šermíř Lloyd se utká se svou temnou minulostí. Geniální informatik Timothy vkročí do virtuálního světa. Narcistický rocker Gabriel se konečně začne rozhodovat sám. Společně s řádovou sestrou Veronikou, prastarým Kryštofem a s nečekaným návštěvníkem ze vzdálených míst se postaví mýtickým i dávným - a také novým - nepřátelům. Naleznou odpovědi na záhady, jež po sobě zanechala legendární Kaja Modrooká? Vyjde Eunice vítězně ze zkoušky, kterou jí uchystal osud? Dům u vycházejícího slunce je výpravou do hloubi světa, kde se vyplňují proroctví, uskutečňují sny i noční můry. Nikdy nevíte, kam vás zavede další odbočka a jaké překvapení se skrývá v následující uličce." - BrokilonLuxusLuxus ( The Luxe ) / Luxus # 1
Autor: Anna Godberseová
Nakladatelství: BB Art
Vyjde 16. 3. 2011. Vzhledem k tomu, že teď zas žiji ve světě Jane Austen, vyhledávám knihy v blízké minulosti. Mrkněte na anotaci a uvidíte, proč mě zaujala:
"Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s prohnaným úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan v roce 1899… Manhattanské společenské scéně vládnou Elizabeth a Diana Hollandovy. Když zjistí, že jejich postavení je velice vratké, náhle všichni představují hrozbu pro jejich šťastnou budoucnost. Tenhle vzrušující výlet do věku nevinnosti, který se odehrává ve světě bohatství a klamu, má ovšem k nevinnosti nesmírně daleko." - BB Art
After LifePosmrtný život ( Afterlife) / Akademie Evernight # 4
Autor: Claudia Gray
Nakladatelství: Egmont
Vyjde v březnu 2011. Tuto sérii jsem nezačala ještě číst, ale věřím, že se k tomu již brzy dostanu. Reakce na ní jsou celkem kladné a o kvalitě jsem neslyšela nic špatného... Egmont ještě neuveřejnil žádné novinky a tak si přečtěte alespoň můj hrubý překlad oficiální anotace:
"Biance a Lucas vždy věřili, že nakonec budou spolu. Ale poté, co se z Bianci stane ducha Lucas se promění v upíra to už tak jasné není. Bianca musí bojovat s tím, v co se proměnila. A Lucas bojuje s přirozeností zabíjet. A jediné místo, kde mu můžou pomoci je Akademie. Ale její ředitelka vyhlásila duchům válku. Jak to můžou zvládnout, když jsou odděleni vlastní přirozeností? Bitva mezi duchy a upíry. Je jejich láska dostatečně silná, aby tuto výzvu zvládla?" - Mischa

TemptedPokoušená ( Tempted) / Škola noci # 6
Autor: P. C. Cast
Nakladatelství: Knížní web
Vyjde v březnu 2011. Moc se těším. Už bych si jí nejraději na Knížním webu zamluvila xD Mám Zoe ráda. I když mají knihy velice paradoxní a udivující obsah, vždy jsem ty knihy zhltla. Smála jsem se při nich, zakrývala jsem si oči (smích? přejde! xD) a modlila se. Pro mě je to velice relaxační četba, a jsem skutečně zvědavá, jak to Zoe s těma svýma třema klukama vyřeší. A podle anotací, fíha, je se na co těšit. Přečtěte si ofiko anotaci od Knížního webu:
"Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit. " - Knížní webPoslední oběťPoslední oběť ( Last Sacrifice ) / Vampýrská akademie # 7
Autor: Richele Mead
Nakladatelství: Domino
Vyjde 11.4. 2011. Fňuk. Fakt se na tento díl netěším. Vůbec. Je poslední. Budu bulet od první stránky jen proto, že je poslední. Protože pak už nebude žádná Rose. Žádný Dimitrij. Vte, já celkově strašně těžce nesu poslední díly. Většinou je mám doma už od vydání, ale přečtu je třeba až po půl roce. A hlavně, když je to něco, co mám fakt ráda. A to VA je. Podle názoru ostatních magorek jako jsem já, které již tento díl četly v originále, je naprosto dokonalý. Ale neřekly mi jak to dopadne... Takže nezbývá než jen doufat, že ten díl bude aspoň stát za to. Psala jsem na Domino maila, jak to bude s posledním dílem a zda s Richele končí, a odpověď, byla cituji, následovná: " Na jaře 2011, pravděpodobně okolo 11.4., bude celá série Vampýské akademie
ukončena šestým dílem pod názvem Poslední oběť a v červnu vydáme celý set těchto šesti titulů.Následovat bude série Georgina Kincaid od téže autorky, a od roku 2012 začne vycházet Vampýrská akademie II, v níž se marginální postavy ze současné série stanou hlavními.
" Myslím, že VA II už mě ničím zvlášť nezaujme... Ale na tu druhou sérii jsem zvědavá. No, mrkněte na anotaci posledního dílu:
"Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…
" - Domino. Víte, já jsem si vlastně tu anotaci přečetla taky až ted. A vydeptala mě ještě víc.
TADY můžete nahlédnout, jak bude vypadat komplet VA. Bude stát 1200,-, což je podle mě dobrá cena za 6 knížek.CreaturesKrásné bytosti ( Beatiful Creatures ) / Kronika zaklínačů # 1
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knížní web
Vyjde v dubnu 2011. Tuto sérii jsem již zaregistrovala dávno předtím, než bylo ohlášeno vydání v čj. A jsem moc zvědavá, jak bude vypadat, protože je to literatura zase z jiného soudku. Mrkněte na anotaci od KW:
" Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí." - Knížní web


Lover RevealedNalezený milenec ( Lover Revealed ) / Bratrstvo černé dýky # 4
Autor: J. R. Ward
Nakladatelství: Baronet
Vyjde v dubnu 2011. Je to 4. díl upíří série, zase trochu jinak. Četla jsem první díl, tuším že Milenec z věčnosti, a četlo se to celkem dobře. Je pravda, že to hodně spadá do popové literatury, jelikož dominantním prvkem jsou erotické vsuvky, ale pokud se budete nudit, a máte rádi erotickou literaturu, prosím, zkuste to. Ne ale, že si o knize uděláte špatný obraz jen podle mých slov. Líbí se mi charaktery psotav, i akce a spád děje... Největší výtku mám snad jen k tomu, že podle toho, co jsem se dočetla, je každá kniha věnovaná jednomu z bratrů, a tak se nebudete držet hlavní postavy, ale hned několika postav najednou... Ale zkuste sami. Anotace ke 4. dílu:
"Butch O'Neal má povahu bojovníka. Bývalý policista oddělení vražd je jediným člověkem, jemuž byl umožněn přístup do nejužšího kruhu Bratrstva černé dýky. A touží se ponořit ještě hlouběji do světa upírů a zúčastnit se jejich války. Nemá co ztratit, jeho srdce patří upírce, aristokratické krásce, která je ale beznadějně nedostižná. Když ji nemůže mít, může alespoň bojovat po boku Bratrstva. Při záchraně jedné upírky se však Butch stane obětí nejtemnějších nepřátelských sil a na prahu smrti je ponechán svému osudu. Bratrsvo ho však šťastnou náhodou nalezne a jediný způsob, jak jej přivést zpátky k životu se zdá být Marissina láska, ale není jisté, zda ho dokáže zachránit. " - Baronet


Lover UnboundNespoutaný milenec ( Lover Unbound ) / Bratrstvo černé dýky #5
Autor: J. R. Ward
Nakladatelství: Baronet
Vyjde v květnu 2011.
Anotace: "Vishous je úskočný bojovník se zatvrzelým srdcem toužící jen po střetu s nepřáteli upírů, obdařený destruktivními sklony a též děsivou schopností vidět do budoucnosti. Když je ale v boji vážně poraněn, zamiluje se v nemocnici nečekaně a beznadějně do své lidské lékařky, doktorky Jane Whitcombové. Ta opětuje jeho city a léčí nejen jeho tělo, ale i bolesti jeho duše. Vishous však proti své vůli dostává nové poslání, čeká jej osud, v němž pro Jane patrně nebude místo."- Baronet

Lover EnshrinedVyvolený milenec ( Lover Enshrined ) / Bratrstvo černé dýky # 6
Autor: J. R. Ward
Nakladatelství: Baronet
Vyjde v červnu 2011.
Anotace: "Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a poviností." - Baronet
BurnedSpálená nebo Popálená ( Burned ) / Škola noci # 7
Autor: P. C. Cast
Nakladatelství: Knížní web
Vyjde v červnu 2011. Už se těším. Mrkněte na anotaci, ale bacha na SPOILERY!:
"Věci se vyvinuly doslova katastrofálně. Zoeyina duše se roztříštila na kousky. Touží zůstat v Druhém světě navěky, daleko od všech problémů a zlomeného srdce. Čas rychle plyne a s každou hodinou je jasnější, že šance na Zoeyine procitnutí se zmenšují. Jen jedna žijící bytost by ji mohla přivést zpět - Stark musí najít způsob, jak to udělat. Velká upírská ráda tvrdí, že on sám musí zemřít, aby se Zoey vrátila. Pochybnosti však zůstávají - co když se to nepodaří? A čas stále běží ... Už jen posledních sedm dní ... Stevie Rae musí mezitím řešit vlastní problémy, které jí brání pomoci Zoey. Drsná červená mláďata rozehráli vlastní hru a před jejich následky je nemůže nikdo ochránit. Ani Stevie Rae. Tajemství, které ukrývá, může pomoci přivést Zoey zpět, ale zároveň je vážnou hrozbou pro její vlastní svět. Ve středu celého zmatku je Afrodita - bývalé mládě, maximální boserka z pekla. Dostala od bohyně dar vizí o budoucích hrozbách (pokud se to dá nazvat darem), jenže tentokrát se bohyně Nyx zjevně rozhodla promluvit prostřednictvím Aphrodite, zda se jí to líbí nebo ne. I Afrodita může mít velký vliv na to, zda za Zoeyina duše vrátí. Její priority a věrnost se však mohou vydat jakýmkoli směrem. Tři dívky zahrávající se s ohněm. Pokud si nedají pozor, každý se popálí ..." Mystery Books blog.

TrápeníTrápení ( Succubus Blues) / Sukuba # 1
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Vyjde 13.6.2011. Vzhledem k tomu, že VA končí, nezbyde mi nic jiného, než vyzkoušet i tuto sérii od RM. Pochybuji ale, že by mě ještě něco od této spisovatelky chytlo tak jako VA. No uvidíme. Mrkněte na anotaci od Domina:
" Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…"
- Domino


2. POLOVINA ROKU 2011
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Souxie Souxie | Web | 15. ledna 2011 v 14:31 | Reagovat

Ty si v těch upírech nějak libuješ :)

2 {suzzi} ♥ {suzzi} ♥ | Web | 15. ledna 2011 v 14:50 | Reagovat

Tvoj blog som ohodnotila.
Hodnotenie nájdeš...

3 Destiny Destiny | Web | 15. ledna 2011 v 14:51 | Reagovat

Já miluji knihy o upírech :D Díky za dobré tipy.

4 chuckyna chuckyna | 21. ledna 2011 v 13:37 | Reagovat

A jeje, to bude rok :D už vidim, jak kvůli tomu ani neodmaturuju. :D Těšim se na Školu noci, Crescendo a VA, až dočtu to, co mi chybí .. Každopádně mi musíš dávat info o všech dobrejch knížkách, abych za tebou moc nezaostávala :D

5 Mischa Mischa | Web | 21. ledna 2011 v 19:54 | Reagovat

[1]: No, víš že už ani ne ? :-) Dřív to bylo moje hlavní téma v knihovně ale mě se jednoduše líbí všechna fantasy :-)

[2]: Ehm, děkuju :-) jsem zvědavá na tvůj názor.

[3]: Za málo :-) aspoň poslouží :-)

6 Mischa Mischa | Web | 21. ledna 2011 v 19:55 | Reagovat

[4]: No přesně to si taky říkám xD Neboj, budu tě vždy ihned informovat xD Měla by sis ale sepsat seznam :-)

7 siis siis | 25. ledna 2011 v 12:20 | Reagovat

hledam spoluautora/ku..nebo prostě někoho kdo umí dess....http://mala-vampyrka.blog.cz/...peknej blog a sry za reklamu..jo a zavrženýho jsem četla je fakt dobrej.. ;-)

8 siis siis | 25. ledna 2011 v 13:16 | Reagovat

mimochodem...s VAs tebou uplně souhlasím,bude mi chybět..potom se těšim na modrý měsíc- i když ne nějak moc, ale mě první díl nepřišel špatnej..pak si ještě koupím crescendo- protože zavržený mě zaujal hodně..školu noci nenávidim- nwm mě prostě vadí ta Zoey jak má ty kluky atd., a ti milenci, sou na mě moc erotický a hlavně to je furt dokola to samý, jak se dávaj dohromady a takdále.,a no to trápení se už šíleně těšíím...jo a ta písnička je hrozná .)...jo a nej serie je samozřejmě VA... :-D

9 siis siis | 25. ledna 2011 v 13:18 | Reagovat

aště se těšim na linger... a myslím žes tady napsala všechno co má tak nějak ted vyjít..takže díky :)

10 Lucka Lucka | Web | 5. února 2011 v 12:51 | Reagovat

Máme trošku odlišný názory... ale knihy to jsou dobrý. 8-) Upíří deníky jsem četla první díl a kousek z druhého dílu, ale popravdě mě se to četlo nějak divně... a ještě k tomu jsem se nejprve podívala na seriál a až pak si přečetla tu knihu, takže mě to bohužel zklamalo. Pokusím se na to ale někdy vrhnout a přečíst si to celé. :-)
Jane Austen to je moje :-) Takže ta kniha Luxus od Anny Godberseové nevypadá špatně. ;-)
Měla bych už konečně si přečíst Školu noci 5. Sérií mám ráda, i když nepatří mezí mé nejoblibeněší... a zde je další věc se kterou s tebou nesouhlasím... Mně je Zoe (nevím proč) nesympatická. :-|
Nu... blog máš faktický skvělý, asi ho začnu navštěvovat častěji, a ne jenom když něco potřebuju. :)

11 NikkiR NikkiR | E-mail | 6. února 2011 v 0:01 | Reagovat

Kráásný =D už se těším na několik knížek =))
Přečetla jsem si už Patricii Briggs - Zkřížené hnáty kde se o svatbě nemluví a neplánuje a na dvou stránkách je napsaný že se vezmou =D To jsem opravdu tak blbá a nepochopila jsem něco nbo jak? Prosim odpovězte někdo =D ;-)

12 milie milie | 7. února 2011 v 17:14 | Reagovat

[10]: Přeně. Mě je Zoey taky nesympatická, ale za to vím proč... Mě vadí jak pořád má hafo těch kluků a myslím si že je i trochu ne přímo nafoukaná, alevadí mě že at se tam děje cokoli vždycky je jenom ona vyvolená a jenom ona může mít hafo kluků a jenom ona.....No prostě je divná :-D

13 moira moira | Web | 15. února 2011 v 22:42 | Reagovat

hoho, zase vidím svou peněženku úplně vybílenou a nevím, jestli si poplakat nebo jásat nad knížkami.. :D moc hezky spracované.. :))

14 Eleanor Eleanor | Web | 23. února 2011 v 16:33 | Reagovat

Čo sa "Školy noci" týka, nie ďakujem. Pred pár dňami som si stiahla e-booky a začítala sa. Ešte pri prvých pár stránkach som si pokyvkávala, ľahké čítanie, žiadna úžasná kvalita. No akonáhle sa to rozbehlo, došlo mi "oč kráčí" a pár dní si už brúsim zuby na kritickú recenziu. Jediné, čo na knihe je dobré, je obal - hoci ten ja osobne za veľké plus nepovažujem, pretože to čítam len na notebooku.
Nechápem, ako môže dospelá žena (žeby mladšia autorka až tak príliš do všetkého fušovala???) napísať taký brak. Len si vezmem Zoey a robí sa mi zle.
Začína to nevinne. Keď sa na seba prvý krát s Ericom pozreli, mala som pocit, že sa vyvinie romantický vzťah, ktorý sa bude rozvíjať aspoň 20 strán. Omyl, pretože Zoey je JEDINEČNÁ. Spočiatku (prvú hodinu na novej škole) jej vadí pozornosť a potom si už užíva tornádo, ktoré rozpútala. Eric po nej hneď ide, lebo je tak príťažlivá a úžasná. Nezabúdajme na Heatha - ten ju tiež oddane miluje a ona jeho v podstate tiež, navyše hoci je slušné dievča, užíva si s ním a páči sa jej to. Vzápätí zisťuje, že má schopnosti nad všetkými živlami a akou náhodou - aj jej vyvolený kamaráti majú moc každý nad jedným živlom. Mŕtva kamarátka povstane, teda, pozor - jej najlepšia kamarátka, hoci sa poznajú sotva mesiac (taktiež ma irituje, keď už po mesiaci novému dievčaťu Zoey vykladá, aká je škola úžasná a ako si zvykne. ona sama je na nej len 28 dní, tak by mala mlčať a nehrať sa na zabehnutú a sčítanú) a napriek tomu, že sa z nej stala upírska zombie, dokáže sa ovládať a je to skoro ako za starých čias.
Celá hierarchia upírov je postavená na hlavu, uctievanie živlov a Nykty a obrady... príliš vykonštruované.
A to sa radšej nejdem rozpisovať o Lorenovi a jej strate panenstva - pretože ona má nielen Heatha, Erica ale aj Lorena a všetkých miluje (koľko rokov má?! 9?!) potom prichádza Stark a neviem kto všetko.
Primitivizmus.
Poznám mnoho autorov, ktorý by si zaslúžili vydať knihu - a rozhodne píšu kvalitnejšie, než autorky tu.
Prepáč mi, že som sa tak rozpísala, ale nedalo mi. Tvoj blog sa mi veľmi páči - mám prázdniny a tak som si krátila chvíľu prečítavaním si Tvojich poviedok - BÁJEČNÉ! Pohrúžila som sa do nich, ani neviem ako. Veľmi zaujímavo vyzerá Krok do neznáma, už sa teším na ďalšie pokračovanie - dúfam, že nejaké bude(pousmiala som sa, keď sa v 1. kapitole spomenulo meno Eleanor :D :)) Tiež dúfam, že pridáš čím skôr pokračovanie HTEM... jejda. Trochu strácam nádej, keď vidím, kedy bol publikovaný tento článok... ale dúfam, že čoskoro pribudne nový... už neviem ani, čo som chcela povedať, tak asi skončím. Tvoje poviedky sa mi veľmi páčia :)

15 Eleanor Eleanor | Web | 23. února 2011 v 16:36 | Reagovat

*"Poznám mnoho autorov, ktorý by si zaslúžili vydať knihu - a rozhodne píšu kvalitnejšie, než autorky tu." - Tými autorkami som myslela tie, ktoré napísali Školu noci.
Mala som trochu pocit, že je to nezrozumiteľné (napokon, tak ako väčšina z môjho predošlého komentáru :D)

16 Verlka Verlka | 5. března 2011 v 16:26 | Reagovat

Hush Hush od Becci Fitzpatrick nej knížka♥♥♥

17 Verlka Verlka | Web | 5. března 2011 v 16:27 | Reagovat

a škola noci hned za ní :D
jinak máš to tu moc pěkný a přidáváš moc zajmaví knížky :D

18 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:26 | Reagovat

[8]: Koukám, že jsi to psala za pochodu :-) Jasně někomu může přijít NM fajn, je to věc názoru, záleží na tom komu se jaký styl a kompozice líbí. Já dávám přednost normálnímu vypravěči :-) Zase škola noci mi přijde jako příjemný oddech.

19 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:27 | Reagovat

[9]: za málo, ještě se musím pustit do druhý půlky, jelikož se mi ten příspěvek smazal.... Ale děkuju za koment :-)

20 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:34 | Reagovat

[10]: Ahoj Luci :-) Koukám, že se v mnohém s ostatními liším a kupodivu je to příjemně uvolňující :-) U většiny těchto knížek vypuklo davový šílenství a občas to bývá nepříjemný... Co se týče UD, na ty já nedám dopustit. Moc jsem si je oblíbila, a i když to spíš považuji za oddechovou četbu než brilantní dílo, pořád si je ráda přečtu :-) Seriál se mi taky ze začátku líbil víc, i když já četla nejdřív knihy, ale po první řadě mě to úplně přestalo bavit :-(
Jo s tímto názorem jsem se už hodně často setkala. Upřímně já mám Zo taky hodně výtek, obzvláště kvůli klukům, ale série je to dobrá :-)
budu jedině ráda, když se sem budeš vracet :-)

21 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:36 | Reagovat

[11]: No vzhledem k tomu, že jsem tu knížku ještě nečetla, tak ti poradit nemohu :-D Ale po tomhle tvém komentáři se na ní těším ještě víc :-D

22 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:38 | Reagovat

[12]: Názor mezi názory :-) Jo mě kolikrát její rozhodnutí taky nesedí, ale tak to bývá. Ve Stmívání jsem já zas nesnášela Bellu, jak se chce pro každého věčně obětovat a tak... Někdy bohužel hrdinové nesednou :-)

23 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:39 | Reagovat

[13]: Díky Iri :-) Jo to mi povídej, já teď taky poeticky pláču pokaždé když jdu kolem knihkupectví :-D

24 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:46 | Reagovat

[14]: Tak to třeba já si všechny knihy kupuji, takže na obalech mi záleží. Třeba Ghostgirl je v tomhle obalu hodně promakaná. Chápu, ne každého musí všechno zaujmout, to je holt věc názoru. Vkusu neporučíš.Mě se tedy zle nedělá, když čtu o Zo, ale mám pro tebe dobrou radu: POKUD tě kniha nezaujme, tak jí prostě nečti. Třeba se ti pak nebude dělat zle ,)
Co se týče kritiky Zo, souhlasím. S těma klukama to podělali. Ale co se týče zbytku, už s tebou nesouhlasím. Tvoje kritika spočívá v tom, že tě nenadchla zápletka. Pokud mě se něco takového stane, prostě knihu nedočtu. Naopak to že je Zo jedinečná, že je středem pozornosti, to chápu z čistě logických důvodů. Je hlavní postava. Proč by neměla být "úžasná"?
Rozhodně mi tedy nepřijde, že by tam bylo něco postavené na hlavu :-) Ale musím uznat že oka na kritiku máš dobré :-)
Jinak děkuju za kompliment, jsem ráda, že se ti mé povídky líbily :-) A ještě jsem raději, že se ti tu líbí :-) Neboj, pokračování budou :-) Už brzy .-)

25 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:47 | Reagovat

[16]: Hush Hush je moc dobře napsaný kniha, souhlasím :-)

26 Mischa Mischa | 1. dubna 2011 v 10:47 | Reagovat

[17]: Děkuju moc :-) Jsem ráda, že ten článek zaujal :-)

27 J J | 10. dubna 2011 v 9:26 | Reagovat

Ahoj, zkus ještě Strážce času od Marianne Curleyové..jsou starší, ale dost dobrý!!;):)

28 Mischa Mischa | 8. června 2011 v 13:03 | Reagovat

[27]: Děkuju za doporučení ! :-)

29 Themis Themis | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 11:11 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.