Ticho před bouří?

19. srpna 2010 v 10:14 | Mischa |  time to think
Zdravím ve spolek
Omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale nebylo moc o čem psát a nebyl na to čas.
Půlku dne trávím v práci, a když už se dostanu domů, mám spoustu jiných věcí, co bych měla (musím) udělat.

10:55 19.8.2010. ZMĚNA (Vždycky když bude změna, hledejte v textu a perexu tohle slovo zvýrazněné červeně. Info o změně uvádím v perexu. Budu to takhle dělat, abych pokaždé když Vám chci něco rychle sdělit, nemusela psát nový článek.)


Třeba učení. Za pár dní jdu na tu opravnou zkoušku z anatomie. Ještě jsem si materiály ani nepřečetla. Neučila jsem se, vůbec. Což mě samozřejmě přivádí k myšlence, že tu zkoušku zase neudělám. Je to na houby, ale ani mě to moc neštve. Ta moje práce má jednu výhodu, vynervují Vás tu tak, že si z podobných věcí už nic neděláte. Což mě zas přivádí k mé práci. Pokud jste tajně doufaly, stejně jako já, že se to zlepší, byly jste na omylu. Práce je furt hrozná. Možná ještě horší. Občas mám záchvaty hysterie jenom proto, že do ní musím. A to je to nejhorší, co mě mohlo potkat. Každý den se musím přemlouvat, abych z tý postele vůbec vylezla. A sakra skvělý na tom je, že už ráno, minutu po tom, co vám zazvoní budík, víte, že vás čeká příšernej den. Tak proč bych vůbec z tý postele měla vylézt? Aha, vlastně pardon, proto abych mohla vzbudit šéfa.
I když to je aspoň jedna výhoda. Můj nadřízený, Míša, bydlí ve vedlejším vchodě. Ráno ho vzbudím, a svezu se s ním do práce.

Víte, možná kdyby na tom byla firma aspoň dobře, půlka těch problémů by tu ani nebyla. Skoro každý den slýchám, jak to tu bylo dřív skvělý. Jenomže my se topíme v problémech. Celá firma se pomalu ale jistě potápí, a já jako jeden z mála pitomců, co tu jsme, se jí snažím udržet nad hladinou. Jde to ztěžka, věřte mi. Jednu práci uděláte, jednu katastrofu odvrátíte, a přiřítí se druhá a nikdo vám ani nepoděkuje. Ještě na vás zařvou, že to mohlo být rychleji, nebo proč tě to nenapadlo dřív? A místo toho, abyste měly na chvíli klid, přijde další potopa. Takhle se to opakuje neustále dokola, a já už pak nemám sílu nic dělat. A tak sedím a prostě stagnuju. Třeba jako dneska. Je čtvrtek 7:47 ráno. Už jsem v práci skoro dvě hodiny. Chceme si spát a je mi zima. A stagnuju. Protože první co bylo, když jsem sem ráno přišla:
,,Míšo průser. Ale megální." Dobrý ráno, co? Dobrý přivítání, ne? Místo: ,, Ahoj Miško, jakpak ses vyspala?"
Jeden náš nejmenovaný pan řidič parkoval autobus na dvoře. A naboural při tom dva další autobusy. Jeden nepojízdný, dva slušně nabořený. Škoda skoro za milión. Milión, který nemáme. Až se tohle dozví pan ředitel, opatrně se vypařím. Nechci u toho být.

Je to průser z dalšího důvodu. Ty busy zítra potřebujeme. Jestli neodjedeme zájezdy, je to problém, a to vážně megální. Jsem zvědavá, jak to šéfík vyřeší. Já stagnuju.
Následujících 30 dní bude zajímavých.
Máme plný plán. Což znamená, že všech našich 9 busů a všichni řidiči, jsou nonstop pryč. Jeden zájezd za druhým. A já tu budu skoro 30 dní sama. Já mám ty autobusy vypravovat. Zařizovat svozy návozy. Povolenky. Licence. Papíry. A jestli se někde nějakej porouchá ?
Mám nápad. Zítra skočím pod auto. Nechám si přejet nohu, dát si sádru. To pak přece nemůžu chodit do práce. Ba ne, to nestačí. To by říďa řekl, že můžu. Tak aspoň obě ruce. Jo, to bude ono.
Pochopte, většinou jsem tu sama jenom pátky. Můj šéfik, Míša je totiž i zároveň řidič. Do teď jezdil jenom pendly (v pátek odvezl lidi do Špáňa a v neděli je přivezl) a to samý i Bohoušek, druhý referent.
Takže v pátek, když odjeli, musela jsem to tu zvládnout. Zní to jednoduše. Ale není. Právě v pátek všechny busy odjíždí. Každej pátek je hroznej.
A jeden byl úplně megální. Když jedete do ciziny, musíte mít povolení, jistou licenci, že v té dané zemi můžete provozovat autobusovou dopravu. Do toho osudného pátku jsem to nevěděla. A odpoledne, když jsem měla končit, mi volá jeden řidič, že je ve Špáňu chytli poliši, a že licenci nemají. Flastr 4.000 Euro. V přepočtu asi 100 litrů. Řidič na pokraji zhroucení. Volal ředitelovi, a ten mu to položil. Ředitel volal mě: "Míšo, vyřešte to." Tů, tů.
Byla jsem na prášky. Takže jsem musela obvolávat španělský velvyslanectví, kurýrní služby,… Až jsem to musela dopravit do Prahy, a
z Prahy letecky do Špáňa. Takhle to zní jednoduše, ale ten den mi z toho bylo tak blbě. Musel za mnou přijet do práce i můj Míša. Domů, jsem místo jedný odpoledne jela v sedm večer.
Nebo když se nám rozbila tiskárna. Neměly jsme papíry pro řidiče, zasedáky, nečinnosti, ani pitomý stazky. Všechno mi to tu padalo na hlavu.
A teď tohle. 3 autobusy v prdeli. Jak se tohle vyřeší, to jsem teda zvědavá. Šlo by to jednoduše na pojistku na blbost. Jenže pan říďa dluží v servisu prachy, takže když bychom tam bus daly, už by se nám nevrátil. A takhle je to tady furt dokola.
Děsím se příštího týdne.
Jednu výhodu moje práce má. Už víte, že s Míšou máme rádi hokej. Máme tam i pár známých mezi hokejisty. Ale naše firma, Asiana - Letuška, je jejich hlavním dopravcem. Vozíme je na turnaje a venkovní zápasy. Super. V Úterý byl první domácí zápas. Zkazilo mi ho jenom vědomí, že všude na obrazovkách byla reklama na Letušku :-/
Doufám, že mě nevyhodí za vynášení interních informací. A nebo vlastně ne, ať mě vyhodí. Měla bych klid. Kdybych teď odešla, jako že můžu, protože jsem ještě ve zkušebce, tak jim to tu spadne na hlavu. Nekecám, zkrachovalo by to.
Utěšuje mě to, že v zimě jezdíme skoro jenom hokej, takže bduu mít času a volna tři prdky :-)

A co je novýho kromě práce. Bydlí se mi dobře. To je jedna z mála pozitivních věcí. Vím, že když přijdu domů, budu mít klid. Přinejlepším si něco uvařím, poklidím, vyperu, nebo umeju nádobí. Ale je to fajn, protože víte, že jste doma. Protože víte, že když chcete jít na záchod, nikde na vás nečíhá vlkodaf. Občas si za našima zajdu na procházku. Zatíms e se mnou pes baví. S kým se ale nebaví je Kristínka. Mojí malou princeznu teď nějak nemá rád. Už na ní 4x vystartoval. Ale našim to nevadí.
V pátek odpoledne, když jsem tiskla zasedací pořádek pro řidiče, málem jsem dostala infarkt. Sedadlo 34 - Mirka Grassová, sedadlo 35 - Kristína Klímová. Moje Kristínka jede s naším autobusem a s našima řidičema do Chorvatska, a já se to dozvím z podělanýho zasedáku. Dobrý, ne? Kdyby nebyla Mirka pitomá, mohla jsem jí zařídit slevu. Její boj.
Včera jsem si byla nakoupit podzimní věci. Známá, tetka Průša, má velkoobchod s ozdobami a takovýma těma dekoracemi a maňáskama. Tak jsem si tam vybrala krásný girlandy do oken, a malý cimprlichy. Baví mě to. Je to prostě domov. A koupila jsem si hezkou svíčku s kočičkama. Ani nevím, proč vám to píšu, ale mám radost, že si můžu nakupovat výzdobu :-)

Můj šéf Míša, žije s Lucinkou, mojeho Míši dobrou kamarádkou z dětství, a jak už jsem řekla, bydlí vedle ve vchodě. Mají malou Lilly (podle ní jsem pojmenovala postavu v KDN), která minulý týden slavila své první narozeniny. Měla nádhernou oslavu. Koupily jsme jí moc hezký věcičky a supr dupr kachničky do vany xD Z domova vám sem přidám nějaký fotky. No a na tý skvělý oslavě byla skoro celá moje práce xD Takže dělám i podobné přesčasy xD
Pak bylo samozřejmě mistrovství světa v Motocrossu xD To bylo žůžo. Sice jsem se po kotníky brodila v blátě a spolubydlu štípla vosa, ale stálo to za to. Chucky, mám pro tebe supr fotku Kawi :- )) Přísahám, že příště už si tam tu monstr kšiltku koupím :- ))
Konečně jsem měla mamku s Romčou a Domčou na návštěvě. Pak jsme tu měly babi se strejdou. Strejda byl nadšenej z naší kabelovky
xD Míšovo rodině se naše hnízdečko moc líbí, chválili nám ho, a tak mám aspoň díky tomu dobrou náladu. Jen táta ještě nepřišel. Mrzí mě to, skoro ho nevidím, ale nutit ho nemůžu.
S Míšou jsme měly 3 roky výročí našeho oficiálního vztahu xD Ani jeden z nás si na to nevzpomněl :-D
Báža s Pážou se přestěhovaly do nový garsonky, mají to tam moc hezký, tak jsme jim to tam musely pokřtít. Fotky dodám, jsou fakt lahodné xD

Konečně jsem přečetla další díl VA - Stínem políbenou. Nebudu spoilerovat, to až v čtenářském deníku. Jsem moc ráda, že se mi podařilo si tu knížku přečíst. Moc mi to chybělo a hrozně mi to zvedlo náladu. Navíc, další pokračování vyjde 30.8., jupí :- ))
Víc knížek jsme nečetla. Po naší debatě s Chucky jsem se znovu pustila do Anity Black, ale přišla jsem na to, že až na ty její hlášky už mě to ani moc nebaví. Pokud se mi podaří ulít prašule, koupím si 4. díl Školy noci.

Na povídkách pracuju. Usilovně. Já vím, že to nečjde poznat ale vážně na nich makám. Hlavně proto, že chci, aby Luciana a KDN byly kvalitní a měly úroveň.
Proto si dohledávám všechny informace o historických událostech, o městech, o budovách.
Dávala jsem si totiž dohromady všechno co mám k hominem. Vytiskla jsem si cvičně kapitoly, mimochodem je toho pěknej ranec, a dělám si teď k nim poznámky. Zpracovávám si postavy a připravuju věci pro další kapitoly. Mám na to spešl velkej šanon. A díky tomu jsem přišla na tolik nesrovnalostí a věcí co mi utekly… Proto se tomu chci vyvarovat u ostatních povídek, a před psaním každý kapitoly si to zpracuju.
A baví mě to. Sice to zabere hodně času, ale baví mě to. Dokonce mám rozmyšlenou stať pro hominem i po konci, který jsem plánovala. Takže pokud budou ohlasy, mohla bych psát HTEM 2. Ale to je ještě daleká vidina a záleží jenom na vás.
Dneska se pustím do dopsání 46. kapitoly, ale nic neslibuju. Moc mě teď tohle období psaní nebaví, nejraději bych přeskočila o pár kapitol dál xD Třeba minule, jsem si prostě sedla, že Vám napíšu nějakou showcase z tohohle dílu, abych vás nabudila, a nakonec jsem místo toho napsala půlku nějaké kapitoly. Šlo to tak hladce a zní to dobře, ale nevím, jestli to tam budu moc dát. Je to až z dalších kapitol, někdy kolem 50. A to mě štve :-/
A mám hroznou chuť psát KDN. Psala bych jí furt, mám tolik nápadů. Ale nejdřív se potřebuju rozhodnout o formě, a co všechno bude 1. díl tohohle obsahovat. KDN bude mít několik dílů, takže se máte na co těšit. Moc mě potěšily vaše reakce na prolog a sumarizaci. Takže ještě jednou moc děkuju! A prosím hlasujte v anketě ke KDN, ať můžu co nejdřív psát!

Teď někdy si na dva až tři víkendy plánuju pár výletů. Určitě si občas zajedete o víkendu na koupák, nebo někam k vodě, na chatu nebo prostě na dovču. JÁ, a bacha na to, protože to je snad jediná výhoda, co mi takhle firma dáva, si zajedu na víkend do Španělska :-)) Prostě jen tak. V pátek večer sednu do busu, kterým pojedu za dáčo, prospim se, v sobotu ráno vystoupim ve Špáňu, budu si na pláži, půjdu si nakoupit, a pak pojedu zase domů. a pak to samé do Chorvatska. To je hezký , ne? Vy si půjdete o víkendu někam na pouť, já si jen tak zaběhnu na pláž. Bomba. Aspoň něco.
ZMĚNA: Sakra. Kurňa. Tak už nejsem jenom administrativní pracovník, personální, účetní, servisman, telefonní ústředna, referent. Už jsem i delegát. Bože. 3.9.2010 Jedu jako delegát pendl do Špáňa. No mě omejou. Doufám, že něco poseru. Ale tak aspoň se s Míšou vykoupeme v moři xD

Víte, já už ani nevím, co jsem kdy dělala. Pokud si to nenapíšu, tak se mi to z hlavy prostě vypaří, jelikož tam na to není už místo. Omlouvám se, ale po takový době už vážně ani nevím, co vyprávět. Příští pátek si raději najdu chvilku, a napíšu vám, nebaví mě furt pátrat v paměti, co se vlastně dělo xD Tak se zatím majte hezky, napište mi pár komentářů na zlepšení nálady. V perexu se pak červeně objeví, až sem vložím fotky.
DŮLEŽITÉ- DO KOMENTÁŘŮ: Jak se máte? Co děláte? Co dovolený? Kde jste byly? Kam se chystáte?

Tady je pro Vás malej dáreček. Video Eminema - Love the way you lie. Miluju! Jen mě sejří, že jí hrajou v radiu. Ten klip je ale dokonalej. Boží. Hraje tam Megan Fox. Podle ní jsem si vysnila Sofiu, takže se nám hodí.


Just gonna stand there and watch me burn
But that's alright because I like the way it hurts
Just gonna stand there and hear me cry
But that's alright because I love the way you lie, I love the way you lie, I love the way you lie


I can't tell you what it really is
I can only tell you what it feels like
And right now it's a still night in my wind pipe
I can't breathe but I still fight while can fight
As long as the wrong feels right it's like I'm in flight
High off the law, drunk from my hate,
It's like I'm huffing paint and I love it the more I suffer, I suffocate
And right before I'm about to drown, she resuscitates me
She fucking hates me and I love it.
Wait! Where you going? I'm leaving you
No you ain't. Come back we're running right back.
Here we go again
It's so insane cus when its going good its going great.
I'm superman with the wind at his back
Shes Louis Lane but when its bad its awful, I feel so ashamed I snap
Who's that dude? I don't even know his name
I laid hands on him, I'll never stoop so low again
I guess I don't know my own strength


You ever love somebody so much you can barely breathe
When you're with 'em
You meet and neither one of you even know what hit 'em
Got that warm fuzzy feeling
Yeah, them those chills you used to get 'em
Now you're getting fucking sick of looking at him
You swore you'd never hit him; never do nothing to hurt him
Now you're in each other's face spewing venom in your words when you spit them
You push pull each other's hair, scratch claw hit him
Throw him down pin him
So lost in the moments when you're in them
It's a race that's the culprit controls your boat
So they say you're best to go your separate ways
Guess if they don't know you cus today that was yesterday
Yesterday is over it's a different day
Sound like broken records playing over but you promised her
Next time you show restraint
You don't get another chance
Life is no Nintendo game
But you lied again
Now you get to watch her leave out the window
I guess that's why they call it window pane


Now I know he said things hit things that we didn't mean
And we fall back into the same patterns same routine
But your temper's just as bad as mine is
You're the same as me
But when it comes to love you're just as blinded
Baby, please come back
It wasn't you, baby it was me
Maybe our relationship wasn't as crazy as it seemed
Maybe that's what happens when a tornado meets a volcano
All I know is I love you too much to walk away though
Come inside, pick up your bags off the sidewalk
Don't you hear sincerity in my voice when I talk
I told you this is my fault
Look me in the eye ball
Next time I'm pissed, I lay my fist at the drywall
Next time. There won't be no next time
I apologize even though I know its lies
I'm tired of the games I just want her back
I know I'm a liar
If she ever tries to fucking leave again
Im'a tie her to the bed and set this house on fire
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | 19. srpna 2010 v 13:21 | Reagovat

Teraz vážne pochybujem, či by som to v tej práci vydržala... :)
Ale aspoň niečo je na tom dobré - len tak na víkend si zaskočiť do Španielska O_O waaw...

2 Mischa Mischa | 19. srpna 2010 v 14:09 | Reagovat

No, já o tom pochybuju každej každou hodinu xD Ale zatím tu furt ještě jsem...
No to mi mluv :-) už se těším :-)

3 moira moira | Web | 22. srpna 2010 v 17:40 | Reagovat

Jak je smutné utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř. (Oscar Wilde)

doufám, že se vše s koncem prázdnin uklidní (i když konec je pořád ještě daleko... =/ ) a doufám, že něco ušetříš na Školu Noci 4, aby jsi se zase chvilku odpoutaůa od světa... :D

4 Sofia Sofia | 27. srpna 2010 v 9:02 | Reagovat

Miško, Miško :-( Možná by ses vážně měla kouknout po něčem jiném :-( Vždť takhle se jen zbytečně stresuješ :-(  Nemáš na nic čas :-( Vždyť, kdy jsme si naposledy psaly?
Dej si pár dní voraz... Prostě vypni...

5 Tvojhe mamka Tvojhe mamka | E-mail | 30. srpna 2010 v 19:52 | Reagovat

teda holka,takováhle dřina by mi za těch pár šušňů ani nestála....Bydlení máš přímo úžasný,závidím.....tak pěkné dovolenkové víkendy O_O  :-D

6 chuckyna chuckyna | 1. září 2010 v 22:31 | Reagovat

Holááááááá!!!
Jsem tady... A úplně bez problému. .woohoo :D

článek je fakt mega dlouhej, už fakt nevim, co jsem chtěla psát :D
Na tu práci by ses měla vysrat, pokud jsi to už neudělala, nějak jsem mimo obraz :D
Se ti divim, žes to přežila, já bych se buď a) sesypala, nebo b) bych byla mega flegmouš, protože bych byla moc líná něco řešit. Zkrátka pracant za všechny prachy :D

Jinak je skvělý, že už si takhle můžeš upravovat byt, já se na to nehorázně těším, až si budu všechno zařizovat sama, podle sebe :)

Taky gratuluju k zapomenutýmu výročí :))

Teď už můžu jít depkařit někam do kouta nebo radši spát, dneška mam plný zuby :D

7 Mischa Mischa | 10. září 2010 v 13:13 | Reagovat

[3]: Tak tím citátem jsi teď přesně vystihla moji situaci :-) Jo kéž by to tak bylo...

[5]: Jo mamčo, teď si říkám přesně podobnou větu... Děkujem, jsem ráda, že Vám u nás líbilo :-)

[6]: Jupííííí :-) No všechno se dozvíš v nejbližším článku :-) DOtaz? Může se flegmouš sesypat? Myslí, ,že je to to co se stalo mě :-D
Přesně, to mě na tom baví nejvíc :-)
No děkuju :-D
Hele příště budeme depkařit spolu :-)

8 M M | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 13:32 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.