Smolný týden

11. července 2010 v 19:36 | Mischa |  time to think
Hola Hola.
Slíbila jsem, že se budu ozývat pravidelně. Tak mě tu máte.

Víry festivalových Varů pomalu odplouvají. Kdo jste tu nebyl, prohloupil jste. Jako vždy to bylo skvělé. I když, já jsem byla jen nestranný pozorovatel. Já jsem se jak jinak na žádný film nepodívala. Ale příště už to vyjde (jen by mě zajímalo, po kolikáté to příště říkám). Letos nás navštívil Jude Law. Je to borec. Myslím, že se teď řadí mezi mé oblíbené herce xD
Ani letos jsem se na žádnou akci nedostala. Stan kapitána Morgana je pro mě na míle vzdálený, a ani nevím, jestli tu letos byly Indy&Wich. Smutný život pracující Mischi. Ale to neznamená, že jsem se tam nestihla vyfotit xD Chtěla jsem vám tu o fesťáku hodně vyprávět, ale už nevzpomenu ani na jedinou věc na mém seznamu.
.
Alepsoň vám trochu přiblížím festival.
Mezinárodní filmový festival (MFF) v Karlových Varech se řadí do festivalů skupiny "A", přičemž je jediný z této skupiny, který se koná v ČR. Kategorie A zařazuje MFF KV do skupiny prestižních festivalů se statutem "nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů" jako jsou MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu. Každý rok představuje až 200 nových filmů, konají se zde i světové premiéry. Kromě promítání nabízí MFF KV i různorodý program akcí, od večírků po koncerty. Posedět můžete ve speciálně zařízených barech, kde můžete potkat nejen hvězdy českého zahraničního filmy, ale i herce a režiséry z hollywoodu. Každý rok se MFF KV zůčastní promo hvězda. Do Karlovýcg Varů už tak zavítaly herci jako: Jude Law, Renee Zellweger, Elijah Wood, Jahred Leto, John Malkovich, Antonio Banderas, Robert De Niro, Andy Garcia, Robert Redford, Sharon Stone, Morgan Freeman, Keira Knightley, Scarlett Johansson, Ben Kingsley, Romola Garai, Franco Nero, Edward Norton, atd....
A bez prdele, teď když jsem to dohledávala, zjistila jsem, že v roce 2002 byl hostem festivalu Chris Weitz. Ten Chris Weitz!
MFF KV 2010

Doufám, že ať už jste odkudkoliv, ty smrtící vedra se vám vyhnuly. Protože tohle je zlo. Nemůžu spát, nemůžu nic dělat, nemůžu ani sedět, aby mi nebylo vedro. Asi si z práce ukradnu klimatizaci. Minulý víkend jsem proto parazitovala na baráku u Michala. Míšovo máma odjela s přítelem na pár dní mimo město, a tak jsme měly za úkol hlídat vlkodlafa Benjiho. Benji je fajn. Je to můj kamarád.
Naplánovaly jsme si supr program. Sobota na bazénku a opalovačka, v neděli výlet na fesťák, v pondělí nám měly přijet Báža a Páža a mělo se slavit. Přesněji Báži 21. narozeniny.
Ale ona to zas taková idylka nebyla.
V sobotu jsme skutečně okupovaly bazén a měly jsme ho jen pro sebe. Všechno bylo fajn. Dokud Michal nezačal sekat zahradu. A já mu nechtěla pomoct. Vzala jsem si sluchátka, nastartovala sekačku a přesekla kabel k filtraci od bazénu. No, já vím, smějte se. Mě do smíchu nebylo. Chtělo se mi brečet. Poslední dobou se mi "tohle" stává často. Vždycky, když mám dobré úmysly, akorát něco zničím nebo zpackám. Tak jsem se jenom modlila, aby to šlo spravit, jelikož nová filtrace stojí 2 litry. Nechtěla jsem, aby byla má výplata okradena. Btw, nakonec to dopadlo dobře. Kabel šel spravit.
Druhý den jsme jely nakupovat a mrknout se na fesťák. Ráno jsem ke své dobré náladě zjistila, že jsem spálená. Už zase. A všude. Pálil mě obličej i ramena. Ruce jsem měla jak reklamu na červený neonový svítidla. Ve Varech to bylo, jak už jsem řekla, skvělý. Letos tu bylo mnohem víc barů a restaurací. Dokonce jsme objevily i Monster Bar. Chápete, rozplývala jsem. Byly jsme se projít po kolonádě, dokonce až k Puppu. V tom vedru to bylo smrtelný. Vyopálila jsem si jak brýle, tak žabky. U Puppu moje ego utrpělo, nebo spíš ego našeho auta. Ty káry, ty voho. Kdybyste to viděly. Samý X6, nebo Ferrari.
Pak už jsme jenom nakoupily jídlo na gril a nějaký alkohol na párty. Koupila jsem si hustý tričko s Mickey Mausem xD
V pondělí jsme se vyspaly a pak už přijeli Báža a Páža. Všechno bylo fajn. Dárky se líbily, Péťa dostal supr žabky s Homerem, Báži toho měla víc. Měly jsme hlad, tak jsme se rozhodly, že půjdeme grilovat. Udělala jsem špízy, naložila masa. Všechno bylo připravený. Michal zapnul gril. A pak to začalo.
Ohňostroj, všude sršely jiskry, prskalo to a syčelo. A Gril byl v prdeli.
Btw, byl to takový ten elektrický gril s mřížkou, která nám nějakým záhadným způsobem prohořela.
A bylo po grilování. 2 kg masa nám leželo na stole. Rozhodla jsem se teda, že to udělám na pánvi. Tak jsem si tak hezky smažila, když mi došel olej. No fakt, na baráku už žádnej nebyl. Tak kluci vzali auto, a jeli pro olej. Když přivezli olej, došel plyn. Bez prdele, došel nám plyn. Michal bydlel v té části Chodova, kde není navedenej plyn. Takže vaří na plynový bombě. A ta plynová bomba byla prázdná. Brečela jsem smíchy.
Nakonec jsme to maso dodělaly v troubě, protože tu mají elektrickou. V ten den byly bouřky, už jsem se jen modlila, aby nevypnuly proud. Naštěstí se nic takové už nestalo. Řeknu vám, teď když nad tím přemýšlím, ani by mě to nemělo udivovat. Ta moje smůla je všude.
Podařilo se nám dokonce shodit skleničku červeného vína, která se samozřejmě rozbila a vylila jedna extrémně barvivý červený víno na béžový koberec.
Byl to moc fajn večer. Naučila jsem se dělat mojito a zjistila jsem, že nemám ráda beton. Báža s Pážou rozšířili naši sbírku společenských her. Koupili monopoly, ale držte se, bez prachů s kreditkama. Dělala jsem pokladníka, a připadala si fakt důležitě. Vyzkoušela jsem s Michalem doutníky a přísahám, že už nikdy takovou blbost neudělám. Byla to moje nejhorší noc. Nikdy nekuřte doutníky, když máte astma.
S Bážou a Pážou je to vždycky skvělý. Jsou tu skutečně ty best friends, co hledáte…
Mám je moc ráda.Chtěla jsem vám sem nahrát nějaký dobrý fotky pro pobavení, ale bohužel ztratila jsem kabel od foťáku. Jo já vím, jsem pako.
Pak už se nic moc zajímavého nedělo.
Práce je pořád stejně šílená. Jen vám tu o ní nic moc psát nebudu. Nemůžu. Ani na face nemůžu nic psát. Je to porušení pracovní kázně, a kdyby si to někdo četl… Jeden od nás teď za to bude mít vyhazov :-( Dneska jsem měla skvělej budíček ve 3 ráno, kdy jsem musela řešit nefunkční tankovací karty. Bylo mi do breku. Moje nervy už jsou asi skutečně nenávratně pryč.
Přišla jsem na to, že poslední dobou jsem nějak naměkko. Všechno mě rozbulí a věčně mám depky. Už mě to nebaví. Chci se smát a bavit a ne mít věčně klepavku. Šíleně se těším na odpoledne, až budu moct jít domů. Nebo na víkendy. Ale stejně si pak celou sobotu koušu nehty, protože po víkendu musím do práce. Ještě že mám geláky. Nikdy jsem to takhle nechtěla. Přemýšlím, zda mi to za to vůbec stojí.
Alespoň jsem shlédla pár nových filmů. Třeba Percy Jackson: Krotitel blesků. Je to moc pěkný film, skvělý námět ale na mě to bylo moc hr hr. Přijde mi, že se tam všechno děje hrozně rychle. Ty scény byly všechny takový moc urychlený, já nevím. Námět byl hezký, ale zpracování mohlo být ještě lepší. Je to takovej novej Harry Potter. Chtěla jsem jít hned číst knížky. Ale pak jsem se dozvěděla, že Percymu je ve skutečnosti 12 let. To už možná není nic pro mě. No nicméně jsem si to zapsala do svého reading listu a uvidím.
Pak jsem konečně shlédla Upírova pomocníka. Bylo to téměř to samé, film celkově moc pěkný a námět poutavý. Ale knížky jsou prostě asi lepší, jelikož to filmaři neumějí udělat tak, aby film nepůsobil jako jedno rotující kolo, který se na chvíli nezastaví. Tyhle knížky si určitě přečtu.
Objevila jsem dobrý nový seriál- The Gates. Jsou tam i upíři :-) Doporučuji, ale zatím jsou jen dva díly.
Pak jsem si udělala čas na čtení.
Přečetla jsem 3. a 4. díl Upířích Deníku. Řeknu jen tohle: Sakra co jim na překladu těch dalších dílů tak trvá?? Je to prostě skvělé. Určitě se to svojí úrovní rovná Stmívání. Občas mi přijde, že Stmívání z deníků i hodně kopíruje. Mám ráda Elenu a mám ráda Stefana. Přímo je zboňuju. A když Elena umřela, jak jinak, řvala jsem jak tur. A docela dlouho. Říkám, poslední dobou mě moje slzné kanálky neposlouchají. Pokud jste tyhle díly nečetly, doporučuji.
A pak jsem přišla na další věc, kvůli který mi vlhnou oči. Nemám co číst! Za prvý jsem na tom už tak špatně, že čtu jenom ebooky. Za druhý knížek s upírama ubívá. Teda ono jich je hodně, ale já potřebuju romantiku. Potřebuju někoho jako je Elena a Stefan, nebo Bella a Edward. I v tý pitomý škole noci je romantika. Za třetí jsem na čtení závislá. Víc než kdy dřív. Potřebuju to, protože jinak musím být v tý hnusný realitě, být nonstop nervózní a na prášky. Když čtu, nemyslím na práci, na nic. Vůbec neřeším, jaký problémy tady jsou, jestli mě někdo štve nebo ne. Jsem jenom v tý svý bublině a ignoruju všechno, co se děje tady. Jenže už nemám knížky.
Kdybych našla aspoň něco podobného Mediátorovi. Byla bych v sedmém nebi.
No vidíte, jak říkám, poslední dobou jsem hrozně ufňukaná. Kdyby jste náhodou měl někde Cz ebook Stínem políbené, fňuk sem s ním.
Chci pryč. Chci číst.

Dneska vás zřejmě můj report moc nenadchne. Přece jen je neděle a já už mám zase depku. Zítra musím do práce. Příště s epokusím být veselá. Nakonci máte písničku, abych vám to mohla aspoň trochu vynahradit.
Přišla jsem na to, že jsme překonaly hranici 5.000 návštěvníků. Takže vám tímto lidi MOC DĚKUJU. Jsem moc ráda za to, že sem chodíte a píšete komentáře. Ještě větší radost mi dělá, když se sem vracíte. Nebýt vás, povídky bych už dávno nepsala. Takže ještě jednou děkuji, a jako projev svého vděku se vám to pokusím vrátit kapitolkou, kterou teď půjdu zas psát.
A co je nového u vás? Jak užíváte prázdniny?
Vaše depresemi stíhaná přehřátá Mischa

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tillí Tillí | 11. července 2010 v 20:49 | Reagovat

Já osobně při čtení taky potřebuju romantiku. Bez toho na tu knížku ani nesáhnu (no dobře, v mám případě - ani nestáhnu... samý ebooky :D).
Mediátor byl fajn. Moc fajn. Nejlepší :). Kéž by se našlo ještě něco takovýho :(.
Zkoušela jsem přečíst i jiné knížky od Meg - třeba V kůži supermodelky. Taky dobrý. Akorát mě štve, že další díly jsou jen v aj a nakladatelství je odmítá přeložit, nechápu proč, má to fakt skvělej námět 8-O.
Nebo Hrdinkou snadno a rychle a Hrdinka říká ano - taky dobrý... s romantikou :D taky od Meg.
Ještě můžu doporučit knihu Zavržený od Beccy Fitzpatrickové (snad to jméno píšu správně, nejde mi nějak do hlavy :-x :-D). Jedna velká záhada (pžiznávám, asi 100 stran jsem byla fakt matená... prostě do té doby, než se to objasnilo :D) a romantika tomu taky nechybí. Jen malinká změna... Patch je rebel... a to je příjemná změna :D. Bohužel je ta kniha celkem novinka (a prý začátek nového bestselleru - nedivila bych se. Ať už jsou další díly!!!), takže ebook ještě neseženeš. Jedině vyhrabat 300 a hurá do knihkupectví. Jelikož jsem ještě na základce, pořídil mi ji táta na dětský den... teda, to byla jen zamínka... ten dětský den :D :-D.
Ok, ten koment už je fakt dlouhej, takže radši končím :D. Kdybys měla nějaké tipy na další supr knihy - sem s nima. Nebo kdokoliv jinej :) ráda si počtu. A nemusí to být upíři... popravdě už jsem vcelku přeupírovaná, uvítám i něco jiného. Jen prosím, myslete na tu romantiku, děkuji :-D.

2 Tillí Tillí | 11. července 2010 v 20:52 | Reagovat

* zmatená (nějak mi tu blbne "z" :-?)

3 Tillí Tillí | 11. července 2010 v 21:06 | Reagovat

Nudím se, takže ti to tady ještě malinko zaplním :D.
Ty vedra jsou příšerný, už radši ani nevylítám ven. Předevčírem jsem byla se sestřenicí (ona to vlastně není sestřenice, ale to je jen detail xD) na Brněnské přehradě (no jo, jsem na prázkách u bábiny v Brně... Bystrci :D. Díky Bože, že tu s nimi bydlí i bratr, alespoň nejsou mechanicky zaostalí a mají tu rychlý - hodně =O - internet, satelit atd. A bratr je tak hodnej, že mi umožňuje přístup na jeho notebook a obří plazmu. A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY BOŽE větrák! Hehe :-D). Na tý přehradě jsme byli asi od dvanácti do sedmi. Doslova jsme se smažili na opalovacím krému - fuj! To bylo poprvý, co jsem do tý přehrady vlezla - za celý můj život. Já totiž moc nemusím takový ty přírodní nádrže, kde nevidím na dno a prostě nevím, co se to tam v tý vodě všechno prohání... fuj :-x. Ale jinak to nešlo, jinak bych se fakt usmažila. Je zázrak, že nejsem spálená... to asi ta pětadvacítka a patnáctka smíchaný dohromady a neustálé mazání. Samozřejmě myslím ty opalováky :D. Ale už nejsem tak bílá, to je + :). A dokonce jsem ani neměla úpal =O :D. Co ty?
S tou klimatizací to bude dobrý nápad ;).
Hehe, s tím masem to bylo dobrý. A zasse tu máme ty staré známy (ne)dobré zákony schválnosti... které fungují 8-O.
VD jsem nečetla a ten spoiler sis mohla odpustit xDD. Stejně bych se do toho asi ani nepustila, po tom seriálu se mi nějak nechce :D. Navíc nesnáším čekání na nové díly, to se můžu utlouct :-x. A asi nebudu jediná, co? :D
Na ten ebook se zkus mrknout na google nebo uloz.to, mělo by to tam být. Pokud to není novinka. VA jsem se snažila číst, ale nějak mě to nechytlo :(.
Mimochodem, já už jsem tak zoufalá, že čtu Harryho Pottera 7 :-D. ž nevím, co číst a ubíjí mě to :´(.
Uff, tenhle koment je snad ještě delší, než tamten :-D. Za překlepy a jiné nesmysly se omlouvám, to ty prsty, já nic :D.
Dobrou noc a přežij to v práci.

4 Tillí Tillí | 11. července 2010 v 21:09 | Reagovat

A ještě něco! (jojo, jsem děsná :D). Percyho jsem viděla a je supr dupr :). Zkus se mrknout na Souboj Titánů - taky dobrý a je to podobného charakteru... vlastně je to taky o Perseusovi xDD.
Tento týden jsem byla na Eclipse - a 2x! Boží =O!

5 Sofia Sofia | 20. července 2010 v 7:27 | Reagovat

Děláš si prdel že tam bl Chris ???
Teď mě to že jsem se tam nepodívala, štve ještě víc, děkuji :-/ :-D
Netušila jsem že je festák tak krutej :-D

K vaší oslavě řeknu asi tohle: Ó můj božeee :-D :-D :-D :-D :-D
Ještě teď mě bolí břicho. Prosim tě co jsi tam vyváděla :-D Ty jsi pohroma nejvyššího kalibru :-D :-D Přeseknout kabel :-D
PS: ty vedra mě zabijou :/ umírám :D
Mišul prď na to. To je kvůli tý práci, protože seš pořád ve stresu. Jestli je to takhle zlý tak by jsi se na to možná měla vyprdnout ne? Ještě se pak z tho sesypeš. Vypadáš jak oživlá mrtvola :-/

S těma filmama máš pravdu :-) Ale upírův pomocník byl senzační :-) Hrozně se mi líbil ten upír :-)
S kinížkama ti teď moc nepomůžu. Dala jsem si takovou malou pauzu, a stejně o žádných nevím :-( Nesmíš tak moc a rychle číst :-D Vždyť to co já čtu týden ty máš za den nebo dva :-D A to čtu rychle :-D
Vem prašule z výplaty, když už na ně tak tvrdě dřeš, a jdi si koupit nějakou pořádnou bichly :)
Nooo u mě nic novýho. Učím se, chodim makat a nebo zevluju na koupaku. Ale mám objev :-D Potkala jsem jednoho sympaťáka z čvut :-D Tak ti pak budu vyprávět :-)

6 Nikulka Nikulka | 20. července 2010 v 11:57 | Reagovat

Miško, to mě mrzí že je to v práci takové, ale nevěš hlavu! Všechno se zlepší a pak bude hej !
btw jak jsi na tom s povídkama?:-D nee, to bylo jenom vtipeeek :-D

7 Ája Ája | 21. července 2010 v 7:36 | Reagovat

Ahojky :-) No tak si dej na pár dní pauzu a jenom relaxuj Miško :-) Aťr se nám zas brzo vrátíš v celý svý kráse :-)

8 Mischa Mischa | 22. července 2010 v 8:07 | Reagovat

[1]:[2]:[3]:[4]: Teda takových komentářů :-D
Přesně, bežz romantiky to není ono. Já teda přečtu i něco jinýho, ale musí to být hodně dobrý, a musím na to mít spešl náladu :-) Máš pravdu, ebooky jsou zlo :-D
Jo to mi povídej, mediátor je klasa :-) štve mě že není nic podobnýho :-/
Zase ale kromě romantiky potřebuju i něco akčního, nejléoe fantasy :-/ jsem moc náročná :-D
O těch kížkách už jsem slyšela :-) Jenže jsem nenašla ečbook :-( Prašule teď nejsou ...
O knížkách mi mluv, žádný nejsou :-(
Tak to tam nemáš zas tak oatný :-) Já teda ukrutně postrádám větrák :-/
O úpalu mi nemluv, neměla jsem ho teda přímo, ale jakmile teéploty překročí 25 tak mě okamžitě bolí hlava :-/ Už mi ani nezabírají prášky, takže jsem pak nonstop protivná.
Zákon schválnosti, phe nemlzuv mi o tom, novej gril stojí 1.000,- :-D
Omg, ty jsi nečetla VD? Koukej se do toho pustit, klidně ti pošlu ebooky. Vždyť to je úplně jiný než seriál! Všechny postavy jsou jiný! :-)
Tak víš co, furt raději čekám na nové díly, než nic. Protože to má jedno pozitivum. Ty díly prostrě budou, bude pokračování :-)
Ebook ještě není. Na tyhle knížky v ČJ je těřký čekat... VA je celkem dobrá. Furt lepší než nic :-) A líbí se mi že Rose není upírka :-)
Tsss, vždyť Harry Potter je kvalitní četba :-) Já na tom byla živá dlouhou dobu :-)

9 Mischa Mischa | 22. července 2010 v 8:19 | Reagovat

[5]: Nedělám !! Fakt tu byl :-)
No mi mluv :-/ A Jude byl hustej :-) A nejlepší, byly tu i stánky s monster, přímo moster bary :-)
Heej, ještě ty se směj :-D Co jsem ti udělala? Njn, já vím, jsem pako. Ten víkend jsem si vybrala svojí smůlu na měsíc dopředu :-D
Nemluv o vedrech :-/ Moje hlava [:tired:]
Já vím Sof :-( Jenže to není tak jednoduchý. Práci potřebuju :-( Ale už se to srovnává. Ono bylo ze začátku hrozně těžký netahat si to domů... Byla jsem věčně vynervovaná... A nejhorší je, že jsem furt tak unavená :-(
Jo tak ten byl boží ! Už se těším na knížky :-)
PAUZU? PAUZU? Ty voe, prej pauzu :-D To já si s knížkama teda pauzu udělat neumim :-D
Já nečtu rychle :-?  :-x  Jenom trochu. Trošinku. No jo no tak čtu rychle.
Nekoupila jsem si bichli .-( všude měly slevy tak jsem si nakoupila hadříky :-)
A kde teda nakonec děláš ?
Faaakt? No neke, dělej, mluv :-D

10 Mischa Mischa | 22. července 2010 v 8:21 | Reagovat

[6]: Jé Niki, kdyby to byla pravda :-) Ale neboj, hlavu už jsem zvedla.
Hele o povídkách mi nemluv. Já nad nima sedim takvou dobu, a nejde mi to ! Už jsem z toho na prášky :-/

[7]: Ahojky Áji :-) Už to plánuju na tenhzle víkend. Hezky si sednu ke knížkám a k telce a nebudu nic dělat :-)

11 bajinnna bajinnna | 29. července 2010 v 3:51 | Reagovat

jeeee miluju tě :-* ale neříkej nám Báža a Páža :-D

12 Mischa Mischa | 29. července 2010 v 7:35 | Reagovat

[11]: ja miluju tebe :-))) Až mi Péťa přestaneříkat Mišuge :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.