The End Of Excruciation

23. dubna 2010 v 13:32 | Mischa |  time to think
The End Of Excruciation

sunny

Čtete dobře. Konec veškerého utrpení a sociálního strádání. Dnes se stalo něco, co jsem již dlouho očekávala. A ten den, kvůli kterému jsem se v noci před spaním modlila, konečně přišel. Událo se to přesně v 8:45. Tak jako v každý jiný den zazvonil zvonek, jenž nám měl ukončit vyučovací hodinu. Ale tentokrát bylo na tom drnčivém zvuku něco divného. Nesl se definitivně tichem, které bylo občasně přerušované ťukáním našich prstů po klávesnici. Bylo to hodina počítačů jako každá jiná. Alespoň se to tak na první pohled zdálo. Něco však bylo jinak. Něco, co mi ještě teď vyvolává úsměv na rtech. Něco, díky čemu mě teď čeká příjemná brzká budoucnost. No dobře, možná si to tak trochu idealizuju, ale proč ne? Mám dobrou náladu. Zvedla jsem se ze své židle, tak jako pokaždé a vydala se za kámoškou ke dveřím, abychom spolu mohly pokecat o tom, jak snad jsme ten zápočet dostaly za pakatel. Měla jsem radost, stačilo tak málo a já ho měla v kapse. Prošly jsme dveřmi a zamířily k výtahu, tak jako pokaždé. Ani jedné z nás to ještě nedocházelo. Vydaly jsme se domů. A pak, když jsme prošly dveřmi a vyšly na světlo denní, mi to docvaklo.
   "Sakra," řekla jsem si. "Tohle je vlastně naposled." Terka mi jen můj postřeh se smíchem odkývnula a my se mohly vydat do spárů dobré nálady. Dnes, přesně v 8:45, nám totiž skončil letní semestr.

Ano, slyšíte dobře. Skončila mi škola. SKONČILA!! Chápete to? Už tam nebudu muset tvrdnout do večera. Už ne. I když, no vlastně… Ještě nemám uzavřený zkoušky. Chjo. Čekají mě ještě tři. Což znamená, že si v červnu v podstatě zopakuju maturitu, ale svým způsobem je to ještě horší. Tady na mě nikdo nebude hodný, říkat si, tak jo, já jí to dám. Tentokrát mě budou dusit, až ze mě pot proudem poteče. Ale sakra, jsou to jenom tři zkoušky. Mám na ně měsíc. To zvládnu. To prostě dam. Zatím se držím obstojně.
Z 11 zápočtů mám 10 započtených. Děkuji, já vím, jsem skvělá. (No, co!? Musím se pochválit, když to nikdo jinej neudělá. Jako by snad bylo jasný, že je udělám. To teda není.) A těch 10 splněných zápočtů jsem složila tenhle týden. Ano slyšíte. Za jeden pitomej týden. Jsem kaput. Totálně durch vyždímaná. Ani se neptejte, co jsem si tenhle týden prožila. Bylo to hrozný (fňuk) a mám nervy jak rozstřihnutý drát. Měla jsem občas takový bobky, to vám řeknu… Ale tleskejte, všechno jsem to zvládla. Všechno.
Mám i zkoušku z potravin, víte. Splněno výborně. Takže za to ty nervy snad stály. A pak.
Zkouška z psychologie. Nj, všichni se mi smějí, že to pro mě musí být procházka růžovým sadem. Přece já a psychologie. Ale oni nechápou, že já přímo nesnáším vývojovku. V osmém měsíci dítě zvládne klešťový úchop, bla bla. Nesnáším. A
nikdy jsem se jí neučila. Vždycky jsem z ní prolezla na výbornou, ale nikdy jsem se jí neučila. To se prostě učit nejde. A pak zkouška z latiny. Brr, kdybyste to nevěděly, tak mi teď přejel mráz po zádech. Další moje noční můra. Dostaneme text v latině. Musím ho přečíst (všechno se tam vyslovuje jinak), přeložit ( je tam milion možných slovíček) a ještě vysvětlit gramatiku ( bože oni mají těch deklinací a konjugací). A pak anatomie. Moje prokletí. Jsem z ní úplně paf. To se prostě nezvládnu naučit. Jo, vyjmenuju vám svaly, i v latině, ale neřeknu vám, který nervy mají na svědomí jejich pohyb. A to máme 40 otázek. Taháme si dvě. Jsme mrtvá, prostě mrtvá. Zlatá maturita. Zlatá střední. A nakonec, to nejhorší. Chemie. Analytická chemie. Paní profesorka už přes měsíc chybí. Tak nám napsala email, že se máme věnovat samostudiu, a že si z toho pak napíšeme test. Blázen. Ta ženská se zbláznila. Štve mě to. Hejbe mi s mým ventriculusem. No co? Musím se přece šrotit tu latinu. Chjo.

Takže tenhle týden byl pěkně na budku. Alespoň co se školy týče. Jinak to bylo celkem fajn. Ale musíte pochopit, že jsem vůbec nepsala. Fakt. Ani řádku. Dneska to napravím, nebo se o to alespoň pokusím. Ale musím říct, že jako vždy na knížky jsem si čas našla. Meg Cabot - Mediator. Doporučuji. Sice mi přijde, že jsem to měla objevit někdy v šestnácti nebo sedmnácti, ale i tak to bylo zábavné a čtivé. A sakra ten Jessie (zasněný pohled do dálky). Ne fakt jsem ty díly ( je jich šest, ale jsou hrozně krátký) shltala ani ne za dva dny. Na úkor mého spánku. A nevolnosti v autobuse (už jsem říkala, že sakra nerada jezdím autobusem?). A na pár mimo momentů ve škole po testech. Zvládla jsem je shltat jedním dechem. Je to poutavý. Doporučuju. Třeba se teď z upírů přeorientuju na duchy. Nj, já vím, jsme hrozně ovlivnitelný člověk (teda jen v tomhle ohledu). Ale když te Jessie je duch fakt k nakousnutí. Nebo jak by řekla Susannah, pořádnej řízek. Nj, je to takový puberťácký, ale co. Ten konec byl hezký tak jako tak. Takže jsme nespala. Nonstop jsem četla v nb nebo v mobilu (řekla jsem vám už jak mám tu svojí omnii ráda? Aspoň se nemusím tahat s notebookem). Ale taky jsem za to tvrdě zaplatila. Moje oči to nějak nezvládly. Bolí. A pálí. Moc to svědí. A jsou rudý. Hodně rudý. Popraskaly mi žilky. Pohoda, řeknete si. Ale já už je mám popraskaný skoro 4. den a ono se to furt ne a ne změnit. Vypadám jak zombie. Ale zvládám to. Ono se to spraví. A slibuju Chucky, že teď už jdu číst Darena Shana. Už totiž nemám nic jiného a dny na praxi budou dlouhý. Chjo, kde jsou ty časy stmívání? Před rokem jsem ho objevila. Je možný, že je to teprve rok? Fíha, nějak mi to nepřijde. Postrádám romantiku. Mám ráda akci, ale potřebuju romantiku. Potřebuju tam mít dva, co se k sobě mají. Chjo, proč je toho tak málo? Myslím knížek. Ale je fakt, že bych pak asi nedělala nic jiného.
Takže škola mi skončila, v červnu mi začíná zkouškový. Ale je pravda, že teď si válet šunky nebudu. V pondělí mi začíná praxe. Ale tak pokud to bude jako minule, tak to bude v pohodě. Na měsíc jdu do Krivaně, lázeňáku u nás ve Varech. Ale přísahám, že mě nikdo nedonutí dělat něco podřadného. Navíc je fajn, že máme jen od osmi do dvou, a dokonce to vypadá, že je ukecáme do dvanácti. To bude pohoda. Taky mám velké plány. Samozřejmě je na prvním místě učení. Pak nějaký knížky v pracovní době. Jen co si trochu zalenoším, přijde čas na sporting. Pravidelný jumping, sem tam pásy (no, nevím jak došlo k tomu nedopatření, ale nějak se mi v diáři objevily dvakrát týdně, což je fakt… ehm, divný. Protože já nejsem sebevrah.) a nakonec můj vysněný fitbox xDD Fakt už se těším, bude to zas trošku zábavný. A pak solárko, brusle s Terezkou. Jednoduše a stručně: už se nemůžu dočkat. Když jsme procházela těmi dveřmi, bylo to tak definitivně uvolňující. Asi víte proč. A co vy? Jak se daří? Co škola? Prudí vás hodně? Lidi jak já vám nezávidím xD Květen, tak krásný počasí, a vy budete muset tvrdnout ve škole. Nezávidění hodná situace, musím přiznat. Květen bude čas změn a zdravého životního stylu. Dokonce jsem se odvážila k tomu, že zavolám na oční. Nj, už tři roky mám mít brýle na dálku. Jenže nějak k tomu prostě nedošlo. A já zjistila, že jsem totálně slepá. Fakt. A ty oči teď fakt bolí. A už nechci sedět v první lavici. Nikdy. Takže si hezky na své narozeniny koupím brýle. To jsem na sebe hodná, co? Místo nějakých božích nike si koupím dioptrický brýle. Svět se zbláznil. A Mischa s ním. Nj, vlastně. Uuu, narozky. Vidíte, to se mi tak nějak vykouřilo z hlavy. Sakra, já nechci. Nechci být cetiletá. Ne.
A pak ten úžasný včerejšek. O tom vám ještě musím poreferovat. Vím, že je to nehorázně dlouhý článek, ale tohle je poslední můj výlev. Včera jsem si po třech zápočtech zašly do čajky, já, Terka a sympatický lidi (sympatický proto, že ty jiný začínám "nemuset"). Byla jsem tam po třech letech, že si dám nějaký dobrý čaj, Nakonec jsem tam s Marťou, spolužačkou, popíjela lambrusco. Bylo fajn, být zas mezi lidma. Tak jsem šla domů, hezky s úsměvem jsem si povídala s Michalem, který mi šel naproti a užily jsme si příjemnou procházku. A pak jsem se musela vrátit na zahradu a zeptat se babi, kde jsou klíče od garáže (mého pokoje. No nedivte se. V našem baráku žijou lidi, který nemám ráda. Budu si prostě zamykat.) Otočíms e, že půjdu domů a ve dveřích na mě náš pes vystartoval. Jako už poněkolikáté. Krutě, hodně krutě. Ty jeho tesáky. Nejhorší bylo, že jsme neměla kam utéct. Branka ven daleko, a on mezi dveřmi do baráku. Málem jsem se podělala, nekecám. Protože ten kdyby si mě chytil (nemělo cenu utíkat), tak by mě rozsápal. Nezkoušel to na mě poprvé, ale to už asi víte. Řeknu vám, že jsem byla tak podělaná (to jinak nejde říct, pardon), že jsem se pak rozbrečela.
Ale Maxíček nedostal ani přes prdel. Nic se neděje. Takže jsem vězněm ve vlastním domě. Jen čekám, kdy mě jednou fakt porafe.
A to věřte, že to dám Mirušce (tátovo přítelkyně) pěkně sežrat. A bude mě muset někdo držet, jinak jí zmaluju fasádu. Nerada se bojím, ne takovýmhle způsobem.

Ale už dost výkeců, asi jsem vás teď unudila k smrti. Ozvěte se, a zas na chvíli páá.
 Na konec bonus : Ukázka z posledního dílu mediátora :-))
||   Otec Dominik má recht. Tohle je konec. Můžu to popírat sebevíc, ale tím se nic nezmění. Jesse mi umírá přímo před očima, a neexistuje nic, nic na celým širým světě, co bych pro něj mohla udělat.
A všechno je to moje vina. Moje vina, že mě opustí. I když jsem se mohla utěšovat myšlenkou, že ať bude kdekoli, bude to určitě lepší než ta jeho vleklá existence mezi životem a smrtí.
Ale proto to nebolelo míň.
Dopadla jsem na židli vedle jeho postele. Brečela jsem tolik, že jsem neviděla na krok. Ale ne nahlas. Nepotřebovala jsem, aby sem vlezla sestra s nějakejma práškama na uklidnění nebo něčím takovým.

Zrak se mi zase rozostřil slzama. Nevěřila jsem tomu, co všechno jsem zase způsobila. Vždycky jsem svůj "dar" považovala spíš za prokletí, ale nikdy jsem ho nenáviděla víc, než v tyhle chvíli. Kéž bych o žádným mediátorování nikdy neslyšela! Kéž bych v životě nezahlídla jedinýho ducha. Kéž bych se nikdy nenarodila…
Ucejtila jsem Jesseho ruku na svý tváři.
"Querida," ozval se.
Druhou rukou se opřel o postel, aby neztratil rovnováhu, a políbil mě. Poslední polibek, než se ode mě odpoutá navždycky. Zavřela jsem oči a čekala, až se mě dotknou jeho chladný rty. Sbohem, Jesse. Sbohem…
Jesse je pryč. Doopravdy pryč. Vrátil se do těla, který opustil tak strašně dávno… do těla, který se zachvělo, když do něj vstoupila duše… ale pak zůstalo ležet stejně strnule, jako by už bylo dočista mrtvý.
"To už je teď fuk," zamumlala jsem. Pořád jsem držela Jesseho ruku… jeho studenou ruku.
"Nesmíš přestat doufat, Susannah," napomenul mě otec Dom. "Nikdy neztrácej naději."
Hořce jsem se pousmála. "A to jako proč, otče?"
"Protože naděje je to jediné, co nám zbývá," zašeptal a položil mi ruku na rameno. "Udělala jsi to z lásky, Susannah, z lásky k němu. Dokázala jsi ho milovat tolik, že bys ho nechala odejít. To je ten největší dar, jaký jsi mu mohla dát."
Zavrtěla jsem hlavou. Už mi zase tekly slzy proudem.
"Ale tak to není, otče."
"Co tak není?"
"V tý básničce. Nestavěj své lásce vězení, milovat znamená křídla si dát. Pokud vy dva jste si souzení, svobodná vrátí se tisíckrát. Vy to neznáte? Nikdy jste to nečet?"  ||
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lirka Lirka | E-mail | 23. dubna 2010 v 15:40 | Reagovat

No škola. Jelikož jsem na gymplu- asi si to umíš představit :-D

Mediátor!!! ÁÁÁ!!!

Ty hezky píšeš i takhle na blog. Sakra :-( :-?

Doma to máš tak hrozný? To mě mrzí :-(

2 Mischa Mischa | 23. dubna 2010 v 15:52 | Reagovat

[1]: Jé no vítám tě :-) No dost přesně :-D Ale tak buď ráda za gympl, věř, že to co přijde potom, bude ještě horší :-D Správně, Mediátor !!! A hlavně Jessie :-D No, děkuju :-) Moc mě to baví :-) ale proč sakra ? :-D
Doma to je těžký, no. Ale už jsem si na to zvykla. Proto scháním práci. chci vypadnout, nejdýl do konce roku ...

3 Sofia Sofia | 24. dubna 2010 v 13:04 | Reagovat

Mlč. Mlč, prostě MLČ! To není fér. Mě začíná zkouškový v červnu, a do tý doby mi nezbývá nic jinýho než tam tčet. To prostě není fér! :-// :-D 10 splněných zápočtů? děláš si ze mě šoufky? A jakto že trčíš doma. Jakto že to někde náležitě nezapíjíš? No Klímová, nechci nic říkat, ale nejsi nemocná?? :-D Neboj, ty zkoušky zvládneš. Anatomie je vždycky krutá. Ale ty jsi přece jednička :-D Psýchárnu máš v malíku, tak s nediv, že to s ostatníma nic nedělá :-D A latina? Bože, o tý mi nemluv, myslím že máme společnou noční můru. My zas píšeme diktát. Chápeš to? Diktát!! :-((( Prej hejzbe s mým ventriculusem, to slyšet naše profesorka :-D :-D
Takže si za to teoreticky můžes sama :-D Protože jsi se zas místo učení, lepila držkou na monitor a četla že ??
Máš pravdu, Mediátor je dobrá serie :-)) Jessie je kus, nebo spíš správně řízek :-D Škoda že je tak málo, těch dílů :-( Je to zas aspoń trochu něco jinýho. Nj, přiznej to, jde o to, která příšera bude hezčí :-D Je jedno jestli to je duch, nebo upír :-D Jen nechápu proč se ti teda nelíbí Jackob :-D
Co se děje? jakto že čteš v autobuse? Já myslela, že když  se díváš jinam zvracíš nebo omdléváš :-D Ty čteš v buse, bez pr..??
Jsi moc náročná, tím to je. Lae máš pravdu, kdy jsou ty časy posedlosti twlight?? :-( a mimochodem, už jsi viděla trailer??
Takže léto ve zdravém stylu :-) Ty s emáš, já se do toho nikdy nedokopu :-D Chceš kickbox jo? Teda :-D
Tak to se mi pak koukej ukázat, s brejlema :-D
Takže ty chodíš chlastat do čajovny? Za bílýho dne ? :-D
Ale fakt, s tím psem mě to mrzí. Ten váš vlkodlak je fakt hroznej. Jde z něj strach, když vrčí za polotem, natož takhle. Nemáš to snadný holka :-( Vykašly se na ně a odejdi. jděte třeba do podnájmu nebo něco... Jinak brzo budeš bez ruky a s nervama ... Být tebou, tak už tu ženskou zaškrtím dávno :-//
Ach :-))) Miluju to jeho Querida :-))) To je tisíckrát lepší než ma petite :-) Nj, furt se ještě prokousávám anitou :-D

4 Mal Mal | Web | 25. dubna 2010 v 14:38 | Reagovat

mno, k tomuhle asi nemám co říct, zatím trčím na gymplu...
jdu ti zkazit náladu *lehce provinilý ne-úsměv* vážně vážně vážně nechci rejpat, ale už je to příšerně dlouho, co přibylo pokráčko Luciany.... takže škemry škemry :-D

5 chuckyna chuckyna | Web | 25. dubna 2010 v 22:25 | Reagovat

Aloha:)
Tak gratuluju ke všem zápočtům, závidím konec semestru. Znáš to.. :D
Nechce se mi psát. :D Za chvíli vstávám do školy. útočí na mě zdi a všechen nábytek, už dva dny. Připadá mi to, že mě náš byt naprost nenávidí. 'Mirušce' bych dala co proto a psa bych hodila na pánev. Zabila bych to, až by to nejmíň čekal :DDD

Vyjádřím se ještě k těm tvým předmětům : Proboha!!! já ani pořádně netuším, kde jsou ledviny. Nejhorší je, že to ani nechce vědět :D Jsem líná něco vědět. Zjistím to, až mě budou bolet :D

Mediátora miluju. Ach, Jesse. Minulé léto mě na tři dny zabavil a Sue je naprosto skvělá :D I když souhlasím, že i já bych to radši objevila tak v šestnácti :D

No, jdu se položit na polštář, abych se mohla převalit na druhý bok a zjistit, že už je ráno. /to fakt nechápu, jak je taková nespravedlnost možná!! O víkendu občas spím jenom dvě hodiny, ale aspoň si je vychutnám :D Ale vědomí, že se vracím do toho ústavu mi prostě nedá spát :D/
Dobrou :)

6 Mischa Mischa | 26. dubna 2010 v 14:01 | Reagovat

[3]: Umpfff, tak to je nejdelší komentář, jaký jsem od tebe kdy dostala :-OO Málem mi z toho zskočil bonbón :-D Beru zpět veškeré růžově zabarvené kecy, co jsem pronesla. já chci zpět do školy! Ta praxe je horzná. Bože, šílená. Byla jsem tam pár hodin a měla jsem pocit, že mi jebne. Nervy v pr.... . Chjo :-( On to se mnou nikdo zapíjet nechce. Jak říkám, naši to berou jako samozřejmnost. ale neboj, já si to nějak vynahradím :-D  No máš pravdu, diktát bych asi nechtěla. to raději čtení a překlad :-/ Ale stejně mám ze všeho šoufky.
Hele ještě ty začínej :-? No jasně, že si za to můžu sama, ale to neznamená, že to musíš říkat nahlas :D Miluju Jessieho :D :-P Ano, přiznávám, je jedno, co to bude za příšeru. Hlavně že je :-D :D  
Protože mi Jackob připomíná Tomáše. Nenávidím!!! prostě nenávidím!! jestli mi něco dokáže zkazit den, tak to že ho potkám :-?  :-?  :-?
Zatím se mi to párkrát podařilo. Ale naposledy mi bylo šíleně blbě, takže jsem toho raději nechala :-!
Jo, už jsem začala. o víkendu hezky badbinton :-) rotoped a švihadlo. uvidím jak dlouho mi to vydrží :-))
No to si piš, hned s nima zapózuju :-D
To bylo jednou :-D To víš, já když tam jdu, tak si nikdy nedám čaj :-D
Já bych chtěla... ale není to jednoduchý :-( Šla bych hned, z fleku... Ale potřebuju práci.. Jinak to neutáhneme :-( Věř, že to možná brzo udělám. Dochází mi trpělivost :-// že jí mám už tak málo ://
Querida je boží :-)) furt to mám před očima... Jesse je boží :-)) Teda sofie ! Bože, ještě furt?

7 Mischa Mischa | 26. dubna 2010 v 14:06 | Reagovat

[4]: Mal, buď ráda. Zlatá střední! Bože, nikdy bych netvrdila, že tohle vypustím z úst. Hned bych s etam vrátila :-D Nekazíš, heč, protože teď nad ní zrovna sedím. Nejhorší je, že jsem rozepsala něco celkem dobrýho, ale je moc brzo abych to tam zakomponovala, takže teď musím přemýšlet,co mezi to vložit :-(

8 Mischa Mischa | 26. dubna 2010 v 14:14 | Reagovat

[5]: Děkuju :D Znám :D
Chceš říct, že teď proti tobě taky útočí? Dneska už se mi 4x připletla židle pod nohy, narazila jsem do dveří, dala si hlavičku o stůl a spadla ze schodů... Celkem normální den :D
Víš, možná se k tobě choá tak jako ty k němu ... s evšema tvýma příhodama :-D A octem ... :D
Víš, že už o tom přemýšlím? nebaví mě se věčně koukat za roh, když jdu na záchod. občas to vypadá akčně a fakt cool, ale po čase mě to omrzelo. teď už si prostě připadám, jak pako. Přemýšlely jsme s Michalem, že ho otrávíme. nebo omylem zapomenu zavřít vrátka. nechce se mi čekat, až mě jednou roztrhá :-x
To je co! Takový předměty mi můžeš závidět :-D Což o tož, to by ještě šlo, ledvina :D I svaly umí skoro všechny v latině, dokonce ti je ukážu. Ale co ten sval dělá, čím hýbe, jakej nerv ho inervuje. Omfg, sem prostě v pr.... . A mám na to měsíc :-( Svatá střední, tam aspoń existovaly čtyřky ( ne že bych jí někdy měla). Tady dostat za 4, neprolezu. Minimálně za tři. A opravné termíny až v srpnu :-(
Jesse je prostě boží. A takovej klaďas :-) To je snad poprvý co se mi líbí obyčejnej člověk. no, i když mrtvej :D
A neznáš něco podobného? Sentimentálně romanitckého? To je přesně co teď potřebuju, sentiment a romantiku :-/
Taky jsem nad tím přemýšlela, většinou, když mám nultý. protože vážně nebylo fér vstávat třeba za tmy. za tmy s emá chodit spát, ne vsávat. Ale já to o víkendech dohánim. michal mě naučil spát tak do dvou odpoledne, takže pohoda :-D Jen mi teď nejde se to odnaučit :-D

9 chuckyna chuckyna | Web | 26. dubna 2010 v 22:15 | Reagovat

[8]: Jo.. nejsi první, kdo mi řekl, že vina nejspíš bude na mojí straně, už si se mnou toho hodně zažil.. Ocet, sprej na auto, spadlá police s porcelánem /na mojí hlavu/.. Proskočené dveře /bráchovo tělem/, poničený nábytek, atd atd atd.. Je to bída.. Je to karma :D

Normálka ho pustťe.. Hlavně ho nezabíjejte.. Karma fakt existuje!! :D Trust me :D

já ti fandim.. To dáš úúplně v pohodičce:)

Hah :D Prej: To je snad poprvý co se mi líbí obyčejnej člověk. no, i když mrtvej     - to je fakt parádní věta, ale nezbývá mi , než s tebou souhlasit :D

Já bych vážně chtěla přemýšlet a něco ti doporučit, ale nejde to. prostě nejde. :DDD

10 Mischa Mischa | 27. dubna 2010 v 21:13 | Reagovat

[9]: Vidím to tak. Pravidlo tří, všechno se ti vrátí trojnásobně :-D Občas se mi to taky stává :-D Karma je fakt hnusná věc. Ještě že nevěřím na posmrtný život. Byla bych pak v limbu, až by mě soudili. Šla bych rovnou do očistce :-D Njn, nepoštím babičky sednou v autobuse :-D

A vlastně, když ho pustím, bude to dobrý skutek. Dám mu volnost, hele, jeden dobrej bod pro mě :-D

Chtěla bych mít takovou sebedůvěru, jako ve do mě všichni vkládají :-D Ale snad jo, vždycky jsem to nějak dala :-D Vždycky za jedna :-D Za to může ten stres, pak dávám nadpřirozený výkony :-D

:-D No co, aspoń to není upír. To už je moc ohraný :-D

To je nejhorší viď, něco si takhle z patra vzpomenout. Dej vědět, až se ti rozsvítí :-D

11 Kaku Kaku | Web | 3. května 2010 v 18:17 | Reagovat

Hej, tak strašně ti závidim, že máš konec školy. I když na druhou stranu ti nezávidim tu vejšku. To učení. Já nevim, co tam budu dělat, jelikož na vejšku musim. Asi se zabiju. :D
Ale jinak ti k tvým úspěšným zápočtům gratuluju, of course. :)
Na Mediátora se chystam už hodně dlouho... vlastně už od léta. :D Já vim, že je to dobrý. Každej to říká. Ale já prostě nevim... nechci další obsesi. Nechci do toho zase spadnout. :D Vždycky, když spadnu do nějaký čtivý posedlosti, jenom čtu a kašlu na okolí, což se mýmu okolí nelíbí. A já se snažim nedělat vlny. možná o prázdninách se na to *konečně* vrhnu... chtěla bych, ale fakt nevim. :D Tohle léto mam docela naplánovaný, nebudu sedět pořád jenom doma, tak nevim. :D
Wow, s tim psem... no, nezávidim. Já mam ze psů docela strach, když mi bylo asi 7, tety pes mě kousnu do obličeje. Ne nijak strašně, ale vyděsilo mě to, no. :/ No, drž se s tim psem, chce to trpělivost (a stejně mě vždycky nejvíc dostávaj kecy, že nesmíš tomu psovi dát najevo, že se ho bojíš :D to je prostě šílený, když si posraná až za ušima, nedat to najevo! :D). :)

12 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 3. května 2010 v 18:26 | Reagovat

Ahojky :-)

tak bych o knížce věděla- jmenuje se Zavržený- od Beccy Fitzpatrickové. Teprve to vychází- ale sehnala jsem ukázku (knižní leták) a zaujalo mě to. Bude to asi dobrý :-)

No. Musim se dát do Hostitele, neboť bych si jí musela jít hned koupit- ale musim šetřit- takže si v klídku přečtu Hostitele- a ona se ta knížka pak stáhne z ceny- a bude :-D :-D

http://www.daemon.cz/pripravujeme/detail/2212

13 Mischa Mischa | 5. května 2010 v 15:46 | Reagovat

[11]: Moc nezávid :-D Moje praxe s eukázala jako hrobařův ústav, jako ošistec, nebo peklo na zemi. Brrr, ať žijou katakomby :-D Učení, nj, vidíš, já věděla že jsme na něco zapomněla. Ale furt si říkám, nj, když ty druhý opravný termíny nejsou špatný :-D Ne, je toho moc no, a pak mě to už ani nebaví, když se to na mě sype ze všech stran.
Tak v tom případě to raději nečti. Musela jsem si to pak přečíst ještě 2x aby měl můj mozek klid. Je to fakt boží serie :-D Hele a kdo říká, že musíš číct doma ? já čtu ve škole, v buse, v práci, v kině ... :-D :-D
Zatím se držím, chodím domů oknem :-D Ne já se taky nebála, dokud mě o vánocích nepokousal :-/ Pak už to šlo od desítit k pěti... Jo přesně. On na mě cení tesáky ( a má je fakt velký) skáče přes plot (mimochodem už ho mále přeskočil) vlčí na mě a štěká, ale přijde táta : "klid. hlavně se neboj, on to pozná." to mě vždycky sto pro vyhecuje a pak řvu a řvu :-D nerada se bojím :-D

14 Mischa Mischa | 5. května 2010 v 15:47 | Reagovat

[12]: ahojky :-) no to je super, to ráda slyším. Tak uvidíme co to bude a až budou peníze, checknu to :-) Vypadá to zajímavě, že by nový fenomén?? :-D
Hostitele si přečti, je to Stephaniino mistrovský dílo :-))

15 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 5. května 2010 v 16:56 | Reagovat

[14]: Ahojky :-)

tak si to během příštího týdne koupim :-D (ještě to nemají ani na skladech..), a moc mě to zaujalo! Takže se na to těším :-)

16 Bellla-Kazumi Bellla-Kazumi | Web | 12. května 2010 v 0:38 | Reagovat

No znám to na vejšce mám to samý mě chybí taky 3 zkoušky a čtyř zápočty ještě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.