Save the hero

1. dubna 2010 v 16:28 | Mischa |  time to think
Mám pro vás jedno smutné a velmi nemilé oznámení. Neříká se mi to vůbec lehce, a tuším, že mě mnozí z vás nepochopí, ale je to bohužel tak a je to NEMĚNNÉ.

Končím s psaním. Nedokončím ani jedinou rozepsanou povídku, protože už ani nevím jak. Mrzí mě to, moc mě to mrzí. Ale prostě není čas, a ani síla… Ve škole je to záhul, teď navíc k tomu budu mít práci… Potřebuju pro sebe trochu volného času. Potřebuju jen trochu času pro sebe samotnou….
clnek

Tak přesně takhle by mohl vypadat můj aprílový žertík. Ano, chápete správně. APRÍÍÍÍL!! S psaním rozhodně nekončím :-D
Tak co, smějete se? Lapáte po dechu? Pláčete? Bodá vás u srdce při zjištění, že už nebude žádné další pokračování hominem ? :-D Ne pardon, byl to jen chabý pokus o vtip. Teď už vážně.
Pokračování zas nepřibylo, já vím. A ani nevíte, jak obsáhlý seznam výmluv jsem pro vás měla připravený. Nakonec jsem se tedy rozhodla ho ani neuveřejňovat. Prostě nebyl čas. Ale teď jsou prázdniny a já dneska nad povídkami sedím přesně 1:31 minut, a ještě pár dalších jim věnovat budu. Takže pokračování budou brzo. Je tu jedna věc, která mě od toho hodně zdržuje. Co kecám, vlastně dvě věci. První je moje posedlost čtením, kterou už doufám chápete. Za necelých 24 hodin jsem smlsla 10. díl Anity Black. Asi jí opravdu začínám být posedlá. Ale je to jiné, než to bylo se stmíváním, díky bohu. Doopravdy jsem si ty knížky zamilovala, snad proto, že mi dokážou během pěti minut dokonale zvednout náladu. Je to tak bravurně napsaný. Jednotlivý promluvy Anity, její vlastní myšlenkové pochody. Je to dokonalý. A navíc Jean Claude :-D Ani vám nevím, proč se mi ty knížky tak moc líbí. Možná proto, že jsou originální, osobitý, akční. Hodně akční a děsivý. Líbí se mi jednotlivý postavy, a nejde ani tak o čistou charakteristiku ale o jejich postupné tvarování. To jak je poznáváte postupně, lehce a pomalu. A samozřejmě ty sprosté dovětky hlavní hrdinky. Ale to, co mě vždycky nejvíc dostane, jsou Anity zpovědi na konci každého dílu. Ty mě vždycky dostanou xD Dovolte, abych se o ně s vámi podělila, já sice vím, že váš to vůbec nezajímá, ale stejně to sem dám, tak se na mě přes ten monitor tak nemračte :-D Při nejhorším přeskořte to, co je kurzívou.
knizky anita


 • Na rub kartičky jsem napsala "Ne" a za denního světla ji strčila pode dveře Provinilých slastí. Jean-Claude mě přitahoval. Možná ještě přitahuje. A co? Myslí si, že to něco změní. Já ne. Stačilo mi navštívit Phillipův hrob, abych si to uvědomila. Ale ksakru, vlastně jsem ani nemusela chodit tak daleko. Vím, kdo a co jsem. Jsem Popravčí. Já s upíry nechodím. Já je zabíjím.

 • Jean-Claude to nevzdal. I nadále mi posílá dárky. Já je i nadále odmítám. Musím dál říkat ne, dokud to nevzdá nebo dokud peklo nezmrzne - podle toho, co nastane dřív.


 • Většina žen si stěžuje, že už nezbývají žádní svobodní heterosexuální muži. Mně by stačilo potkat nějakého, který je jenom člověk.

 • To, že jsem Aikensena zabila, mě o spánek nepřipraví. Možná by mi tohle mělo dělat větší starosti než samo to zabití - fakt, že si z toho vůbec nedělám hlavu. Ale ne.

 • Netrápí mě, že dokážu zabíjet tak lehce. Starosti mi dělá, že mě to netrápí.

 • Co mám dělat s oběma muži ve svém životě? Jak to sakra mám vědět? V Richardově náruči, když vdechuji teplo jeho těla, si připadám skoro jako u maminky. Není to to samé, protože i když vím, že by za mě Richard dal život, ani to nějak není dost. Když jsem byla dítě, věřila jsem, že to bude stačit. Skutečné bezpečí ale neexistuje. Ztracenou nevinnost není možné získat zpět. Ale s Richardem se mi tomu někdy chce zase věřit.

 • V Jean-Claudeově náručí žádná útěcha nečeká. Ani v nejmenším mi nedodává pocit bezpečí. Je jako slast, u které víte, že toho nakonec budete litovat. Rozhodla jsem se, že nebudu čekat. Už toho lituji, ale pořád se s ním scházím.

 • Jean-Claude nějakým způsobem překročil hranici, kterou překročí jenom málo upírů. Už ho nepovažuji za stvůru.

 • Bože, buď milosrdný mojí duši.

 • Willie McCoy a ostatní upíři, které jsem nešťastnou náhodou oživila, se zdají být v pohodě. Velká úleva. Moničino dítě se má narodit někdy v srpnu. Testy se vrátily bez nálezu. Žádný Vladův syndrom. Vypadá to, že si teď o mně myslí, že jsem její přítelkyně. Nejsem, ale občas vypomáhám. Jean-Claude si hraje na hodného vládce a stará se o ni i dítě. Monica nepřestává žvanit o tom, jak budu dítě hlídat. Doufám, že si dělá srandu. Tetička Anita, tak mi teď říká. Zvracela bych. Ještě větší psina je strýček Jean-Claude.
 • Táta mě viděl v televizi v Jean-Claudově objetí. Zavolal mi a nechal na záznamníku velmi ustaraný vzkaz. Má rodina jsou zbožní katolíci. Pro ně nic jako hodný upír neexistuje. Možná mají pravdu. Nevím.
Můžu pořád zůstat metlou upírů, když spím s hlavou pijavic?

To se vsaďte.

A teď můj nejoblíbenější díl. Vlastně jsou dva, ale teď k tomu prvnímu dílu. Je To Modrý měsíc. Ani nevím proč, když tam vůbec nevystupuje Jean Claude ani Edward. Je to celé o Richardovi, a toho já nemám ráda. Ale ten konec, kdy unesou Charlotte, je naprosto dokonalý. To jak se Anita rozhoduje, jestli je schopná Thompsona mučit nebo … Je to podle mě nejlepší díl, už jen díky tomu, jak jsou tam popsány Anitiny myšlenky.

 • Zírala jsem do jeho očí, když jsem pokračovala: "Znásilnil's Charlotte Zeemanovou?" Uviděla jsem v jeho očích strach. Záblesk, který prozrazoval, že to udělal. To stačilo. Dokážu to. Bože, odpusť mi. Zvládla jsem jednou ranou malíček a špičku prsteníčku, protože se pohnul. Ale oni ho pak chytili líp, líp ho drželi na zemi a já mohla líp sekat. Thompson nám vysypal, kde vězní Daniela a Charlotte Zeemanovy. Během méně, než patnácti minut, by nám vyzradil i recept na tajnou omáčku nebo cokoli jiného. Přiznal by se k zabití Hoffa nebo k tanečku s ďáblem. Cokoli, cokoli, jen aby to skončilo.

 • Blinkala jsem v rohu, dokud nezbylo nic, než žluč a hlava jakoby mi měla explodovat. A já věděla, že jsem konečně udělala něco, z čeho už se nevzpamatuji. Někdy při prvním nebo druhém seknutí, jsem uvnitř sebe zlomila něco, co už se nikdy nezahojí. A já s tím byla srozuměná. Jestli dostaneme Daniela a Charlotte zpátky, jsem s tím srozuměná. Zauzlil se ve mně tvrdý, chladný uzel. Přesahovalo to nenávist. Přinutila bych je zaplatit za to, co spáchali. Zabila bych je. Zabila bych je všechny.

 • Cítila jsem se podivně lehce a prázdně a dumala, jestli tohle je to, čemu se říká šílenství. Nebylo to tak špatné. Později, až šok odezní, se budu cítit hůř. Později budu uvažovat, jestli existovala jiná metoda, jak přinutit Thompsona mluvit. Později si vzpomenu, že jsem mu chtěla ublížit, chtěla ho přinutit plazit se a žebrat. Že jsem chtěla vzít všechno utrpení, které přestáli Charlotte a Daniel, a vyřezat je z jeho masa. Zrovna teď jsme museli zachránit Daniela a Charlotte. Jo, jednu věc na závěr. Thompson vřeštěl, vysoce a úpěnlivě, jako zraněný králík.
  Střelila jsem ho do hlavy. Vřískání ustalo.

 • "Je to kruh proti zlu, viď, Linusi? Pouze proti zlu."
"Jsi nekromant," ušklíbnul se Niley. "Ty jsi zlo."
"Nevěř všemu, cos kde slyšel nebo dokonce četl, Niley."
Démon zvedl ruku k měsíci, její prsty byly zakončeny černými čepelemi. Charlotte otevřela oči a zakřičela. Otčenáš by byl nejlepší, ale já měla v hlavě pusto a prázdno. Jediné, na co jsem dokázala myslet, byly Vánoce. "A pastýři byli v krajině té, ponocujíce a stráž noční držíce nad svým stádem." Překročila jsem kruh. Byla to pro mne hračka. Měl zadržet zevně i uvnitř zlo. Já nebyla zlá.

"A aj, anděl Páně postavil se podle nich, a sláva Páně osvítila je. I báli se bázní velikou."
Démon reptal, rafal po mně, drápy jako břitva okolo mne sekaly jako lopatky vrtule, ale nedotkly se mne. "Tedy řekl jim anděl: …."

 • Olíznul si rty a promluvit se mu podařilo až na podruhé. "Jak jsi překročila kruh?"
"Měl v sobě uvěznit zlo nebo je udržet venku. Já nejsem zlo."

"Oživuješ mrtvé."

"Jsem nekromant. Měla jsem jisté pochyby, kam mne to řadí. Zlo či dobro? Ale Bůh je s tím očividně srozuměn."
"Vešla jsi do kruhu a nevěděla, jestli budeš v bezpečí?" Mračil se, byl úplně popletený, nechápal.

"Nemohla jsem sedět na zadku a koukat, jak Charlotte umírá."
"Obětovala by ses za ni?"

Promýšlela jsem to vteřinku či dvě. "Tak jsem o tom neuvažovala, ale nemohla jsem ji nechat umřít, ne, pokud jsem ji mohla zachránit."

 • Vynechala jsem tolik nadpřirozena, kolik jsem mohla. Musím zjistit, co zbylo z toho, kým jsem si myslívala, že jsem.

Postavila jsem se démonovi svojí vírou a modlitbou.
Znamená to, že mi Bůh odpustil mé hříchy?

Nevím.
Jestli mi On odpustil, je mnohem velkorysejší, než já.


Další můj oblíbený díl je Obsidiánový motýl. Je to jeden z mála dílu, kdy Anita kope sama za sebe. Žádný Jean Claude, žádný Richard. • Ráda bych řekla, že se mýlí, ale studený svíravý pocit v mém břiše souhlasil s Bernardem. Olafa zase uvidím. Jen musím vymyslet, co udělám, až ho potkám. Během této služební cesty neudělal nic špatného. Nejen, že jsem nemohla dokázat, že je sériový vrah, neudělal nic horšího, než co jsem v tomto kole udělala já. Kdo jsem, abych hodila kamenem?

 • Přesto, přesto přese všechno jsem doufala, že se ode mne bude držet dál. Z více důvodů, než si chci přiznat, možná. Možná ze stejných důvodů, ze kterých bych ho zabila, kdyby přišel. Protože na tom, co napsal, je možná něco pravdy.

 • Přehoupla jsem se přes padesátku zabití. Co mě vlastně odlišuje od lidí jako Olaf? Motiv, metoda? Jestli to jsou jediné rozdíly, pak má Olaf pravdu, a já mu nemohla dovolit mít pravdu. Prostě jsem to nemohla připustit.

Vyrůst v Edwarda je problém.

Vyrůst v Olafa je noční můra.


 • Edward miluje Donnu. Co já? Miluji Richarda? Ano. Miluji Jean-Clauda? Snad. Pokud to skutečně je ano pro Richarda a snad pro Jean-Clauda, proč tedy nemám jasnou odpověď? Protože možná, jen možná, žádná jediná správná odpověď neexistuje. Začínám se obávat, že, ať už se rozhodnu jakkoli, budu smutnit po tom, kdo vypadne ze hry. Kdysi jsem mívala strach, že kdybych si vybrala Richarda, Jean-Claude by ho raději zabil, než aby se o mě dělil, ale upír kupodivu vypadá ochotný se dělit, a Richard ne. Jean-Claude možná miluje moc triumvirátu víc, než miluje mě, nebo je Richard možná prostě žárlivý. Já osobně bych se rozhodně o žádného z nich s jinou ženou nedělila. Fér je fér. Což mě přivádí zpátky k původní otázce: kdo je láskou mého života?

Možná nemám jednu.

Možná to vůbec není láska.
Ale jestli to není láska, co to je?
To bych ráda věděla.
anita

Možná se ptáte, proč to sem dávám, že jo, Co třeba, že vás chci navnadit na dobrou knížku? Zkuste si to přečíst, myslím, že i z toho mála je poznat, jak skvěle jsou napsaný. 10. díl jsem málem nedočetla. Nejdřív to vypadalo, že se Anita změní v leopardodlaka. Fakt nesnáším lykanotropy. Možná, že kdyby byl Richad upír, měla bych ho raději. Ale nesnáším cokoliv, co může být jednou do měsíce potažený srstí. Možná proto, že jsem alergik :-D Ne nevím, nemám to ráda. Narcis v řetězech už mi přišel oproti ostatním dílům zmatený. Nelíbil se mi. Vím, jsem máčo. Ale bylo tam moc těch lykanotropních sraček. Ne díky. Ale konec, kdy Anita bojoval s tím palykanotropem, ta byla zas skvělá. No uvidím, jak to bude vypadat s ostatními díly. Nejdří se musím probojovat tou angličtinou. Dneska ráno jsem přečetla druhý díl Upířích deníků. Je to moc pěkná knížka a skvěle se čte, ale na Anitu to nemá, a skutečně se bojím, že na Anitu nemá ani Stmívání. Bod za to, že to není komerční. Myslím. No, byla bych zvědavá na váš názor. Na dlouhé názory xD V okolí si nemám moc s kým o tom popovídat. Hodně lidí mě v tomhle ohledu nechápe. Třeba můj Michal. Může to být tím, že nečte knížky, nebo že nemá rád upíry. Nevím. Ale nemám s kým tuhle svojí posedlost sdílet, a to mě občas unavuje…

No a teď k úžasnému a akčnímu životu Michaeli Klímová aka Mischa. Nic nového. Bohužel, bohudík. Mám práci. Teda zatím to není jistý. Budu dělat finančního poradce. Znáte někdo OVB?
Ve škole se teď toho děje nějak moc. Třída (nebo spíš jen pár jedinců, a já zdůrazňuji, jsem mezi nimi nebyla, se vzbouřilo) a šli na vedení. Vznikla z toho velká oplétačka. A já mám bobky u prdele. Vždycky jsem si vám tady stěžovala, však to víte. Ale jen proto, že jsem doufala, že se to tím dá nějak změnit. Ale takhle brutálně daleko bych nešla. 9.4. máme schůzi. Schůzi, na které bude paní ředitelka a celý náš učitelský sbor. A proti němu bude stát naše třída. Budeme rozebírat, co se nám nelíbí. Řekla jsem narovinu, že budu mlčet. Nestojím o to, aby si na mě některý učitelé u zkoušek zasedli.
Ale všechno to nejspíše vyšlo z toho, že jsme se dozvěděly o tom, že jedna holka u nás ve třídě má podplacený vedení. Myslím, že to byla tenkrát ta poslední kapka. Ta holka je jak jinak než Ruska. Já si stěžovat nebyla, a vy asi víte proč. Jsme na to zvědavá a docela se bojím. Víte, naše paní ředitelka je skvělá a stojí za námi. Ale ona tenhle rok končí. Ona tu příští rok nebude, aby nás bránila. Ale nasranej učitelskej sbor jo. Nelíbí se mi to. Nevadí mi si stěžovat, ale i já mám své meze. A to neznamená, že jsem srab. Jen mám určitý pud sebezáchovy. A stále ještě mám určitý respekt k učitelům. Všichni jsou teď na nás nasraný. I učitelé, které nemáme. Je to složité, a já o tom prozatím nemohu mluvit. Takže vám podám bližší info až po té "schůzi".
No vidíte, a já jsem si stěžovala, jak je život nudný :-D Ale jinak nic nového, pořád ten samý stereotyp. Chodím, a občas jsem totálně mimo. Občas je to proto, že jsem ponořená ve své fantasii. A tak se dostáváme k dalšímu bodu, co že mě to vlastně zdržuje od povídek. Píšu něco nového. Brr, brr, nekřičte na mě. Já vím, že toho mám rozepsaného dost. Ale tohle není povídka. Ani nevím, jak bych to pojmenovala. Ani nevím, jestli to vůbec někdy zveřejním. Píšu to hlavně pro sebe, pro své vlastní uspokojení. Je to čistě a ryze moje fantasie, to jak se v ní já pohybuju. Je to čistě můj smyšlený svět. A je to hodně složité. Každou stránku upravuju přibližně hodinu. Ale hrozně mě to baví. Je to něco většího, něco, co si schovám a budu na to vzpomínat. Snad mě aspoň trochu pochopíte xD Chodím, a jsem mimo. A možná i proto, že se cítím jak přejetá frézou. Bez života, bez energie, bez nálady. Ale dneska tomu tak není, a proto si myslím, že je dobrý den. Možná to bude jarní únavou, možná nekončící bolestí hlavy, kdo ví …
S kámoškou jsme si naplánovaly výlet. Pojedeme na Eclipse do Plzně xD Minule jsme tam šli s našima BF a oba, Péťa i můj Michal, usnuli :-D Příště to už nebudeme riskovat. Co je nového u vás? Já jsem došla k jednomu důležitému poznání…
Lidé často říkají, že život není fér. Stěžují si, jak je k nim osud krutý. Co všechno postrádají, co jim schází ke štěstí. Mě to tak nepřijde. Myslím, že prostě jen nenašli to, co hledají. To co jim otevře klíč k vysněnému životu. Já svůj klíč našla. Skrývá ho ve svém nitru téměř každá kniha, která se mi dostane do rukou. Pokud tu budou dobré knihy, budu tu i já, abych je četla. Budu šťastná. Dokud budu mít dostatek knížek ke čtením, budu Bohu, nebo osudu (nebo kdože nás to stvořil-nestvořil) neustále děkovat za to, jak skvělý život mám :-)
kniha

Je to hodně šílený? Ale může vám to na malou chvíli ukázat, jak vlastně "to", co teď píšu z části vypadá …
Na konec vám přidávám písničku, která stála u zrodu hned tří mých prací. U Luciany, Kroku do neznáma a mé tajemné potěchy… To u ní mě vlastně napadl námět na všechny tyhle tři fantaskní práce. Teď vám jí sem dávám na potěšení xD
           
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 di.666 di.666 | 1. dubna 2010 v 19:21 | Reagovat

Ohledně Anity Blake s tebou souhlasím taky si o ní nemám ským povídad,je to úžasně napsaný,ale ještě o trochu radči mám Tinu Salo,je na podobném principu jako Anita,ale přesto je tam o něco navíc,vřele doporučuji si to přečíst ;-)  :-D

2 Jeanne Jeanne | Web | 2. dubna 2010 v 10:48 | Reagovat

Anitu Blake považuju za nejlepší sérii, co jsem četla, strašně se mi líbí. Jen po 10. dílu mi přijde celá série nakloněná na jinou stranu a já si ještě nejsem jistá, jestli se mi to bude líbit nebo ne... Třeba Narcis v řetězech se mi už moc nelíbil, to že se Anita mohla proměnit v leopardodlaka, kdyby se fakt proměnila, tak bych to asi nevydýchala :-!  :-x Docela se bojím dalších dílů... Četla jsem naposledy asi 13. díl, ale ty tři (od 10.-13. dílu) jsem jen přelítla, protože jsem neměla moc času, tak si to budu muset přečíst znovu. Jinak jsem přesvědčená o tom, že Stmívání  na Anitu ani omylem nemá! Ale možná jsem příliš zaujatá (Stmívání už mě nějak nebere)
Nechápu, co všichni máte na Jean-Claudovi 8-O, já jsem ho sice ze začátku taky žrala, ale to bylo předtím, než se zjevil Richard. kterýho zbožňuju!! :-D Uznávám, že má jednu malou chybičku a to, že je to vlkodlak, ale já mu to nezazlívám :D Pro mě bude vždy nej :-* (i když někdy mě opravdu štve!! Třeba v 10. dílu mě teda vytočil dost! :-P )
Mimochodem, víš že bude i film?? Já tím nejsem vůbec nadšená, mám dost velký obavy, že to dopadne hrozně! :-? Vlastně, twilight jsem přestala mít ráda díky filmům, které mě znechutily, když jsem viděla říkala jsem si OMG O_O, co to má být. Jsem na to dost kritická, nechápu, proč se plno lidem filmy líbí 8-O, s knihami se to vůbec nedá srovnávat a prostě mě to naštvalo :-| Kdo bude asi ve filmu hrát můžeš najít tady- http://www.blackness.mypage.cz/
Jo a to, že končíš s psaním jsem ti nevěřila, nevím proč, ale nenapálila jsi mě :-D
Tina Salo je dobrá série, ale Anitu mám raději ;-)

3 Sofia Sofia | 2. dubna 2010 v 14:52 | Reagovat

Mischo, Mischo. Ty si mi vážně chtěla přivodit infarkt ? I když je pravda, že potom co jsi napsala, že nedopíšeš jedinou povídku protože nevíš proč už jsem ti nevěřila :-D Nevěřím, že ty by si nědy nevěděla jak psát :-D Jsi paní Spisovatelka, alespoň pro mě. Tvou posedlost čtením chápu, ale stejně bych byla ráda za pokračování. No dobře, přiznávám, tohle byl psychický nátlak. Jsem ráda, že čteš, protože když čteš, máš vždycky dobrou náladu :-) Anitu Black jsem nečetla, ale máš pravdu, ty úruvky byly pefektní. Ani jsem netušila, že by to mohlo být takhle dobrý. Ty jsi je četla v pc viď? Mohla by jsi mi je poslat na mail?  Byla bych ti velmi vděčná, nemám co na patologii dělat :-D :-D Ty mi chceš říct, že stmívání už není tvůj favorit? Cože, cože, COŽE?? Mischo, my jsme přece team Edward! :-D Ne, ale věřím, že když říkáš, že to může být lepší než stmívání... Zkusím se tím prolouskat. I když 10 dílů?? Ty vždycky nejdřív nechceš něco číst, a pak to je nakonec úplně jinak :-D jsi hrozná :-D
Jinak teda s tou tvojí školou je to drsný :-( Netušila jsem, že je to až tak vážný :-( Budu ti držet palce a myslet na tebe. pak mi musíš poreferovat jak to dopadlo.
Držím ti palce i s tou prací, zasloužíš si to ! Ale stanu se tvým klientem, jenom pokud budou tvé služby zadarmo :-D Výlet do Plzně? No to je z Varů hodně daleko :-D Ne, ale užijte si to. Hlavně, až se budeš smát, snaž se to aspoň zakrýt. Věřím, že víc než polovina to bude žrát a slintat při tom :-D
A na konec. To co jsi napsala o těch knihách je moc hezké Miško. Vážně moc hezké a přímo to k tobě sedí. Jsem na tvou práci hodně zvědavá, a byla bych ráda, kdyby se s ní svěřila...

4 Sofia Sofia | 2. dubna 2010 v 14:55 | Reagovat

Jo a hezkej novej desing. Jen ho  ám trochu posunutý :/

5 Mal Mal | Web | 4. dubna 2010 v 22:54 | Reagovat

jen dvě slova - ZABIJU TĚ!!!! takovýhle aprílový žertíky po desáté večer jsou na mě moc!! krucinál já bych tě... :-D

6 Kaku Kaku | Web | 5. dubna 2010 v 20:40 | Reagovat

No, ze začátku jsem ti to s tim ukončením práce i věřila... ale pak jsem si uvědomila, že ve čtvrtek byl apríl. :D No, bylo to trochu kruté. Nemám ráda ukončování blogů a takový ty věci ráda. Trhá mi to srdce. I když náhodně vlezu na nějaký blog a ten je pozastavený. Prostě je to takový smutný nebo nevim... :D
No, jinak, už jsem říkala, že Anitu žeru. Jak jsem tak četla ty úryvky, říkala jsem si, že bych se eventuelně mohla vrátit k dočtení toho Modrýho měsíce... když ale já se pořád nemůžu přenést přes to, že tam neni Jean-Claude. Já ho fakt zbožnuju... už od prvního dílu. :D A proto mam prostě tenhle zásek s tou knížkou... je to smutný, chtěla bych to dočíst. Už proto, že mě nehorázně irituje to, že je to ROZEČTENÁ KNÍŽKA. A já nesnášim, když má někdo něco rozečtenýho a neni schopnej to dočíst. OMG, to je dilema. :D
Ten kus z Obsidiánovýho motýla jsem přeskočila, abych, kdybych se náhodou vrátila ke čtení, nevěděla, jak to bude. Nemam ráda spoilery. :D
A jinak - je super, že přijedeš do Plzně! Třeba se někde potkáme! A třeba zrovna na Eclipse... :D No, dost snění, pravděpodobně v tý době zemřu na své dilema "dočíst-nedočíst Anitu". :D

7 Mischa Mischa | 6. dubna 2010 v 0:19 | Reagovat

[1]: Ahojky :-) Je to smutný, že nás knihomolů je tak hodně, a stejně si nemáme s kým o tom popovídat. Anitu zbožňuju :-) Tinu jsme nečetla, ale chystám se na to :-) Jen co ji seženu xD

[2]: Tak to jsme na tom stejně. Podle mě je to nejlepší, co jsem kdy četla. Najdeš tam všechno, akci, lásku, sex, drama, prostě všechno... Koukám, že na to máme stejný názor. narcis v řetězech už se mi prostě nelíbil :( Nečetl se mi tak dobře. Nemám ráda lykanotropy :D A myslím, že bych nepřežila, kdyby byla anita leopardodlak. Asi bych to i přestala číst. Hele tak to seš dál. Já mám totiž v češtině jen do 10. dílu, a na to abych t četla v aj potřebuju čas a ten teď není... A cože se tam vůbec děje? Richard? Nesnáším :D Nevím, je prostě hodnej a já mám ráda špatňáky. Je to prostě zasranej skaut, jak řekla výstižně Anita :D pro mě je to velká chyba, brrr chlupy. A navíc, to co řekl Anitě v Narcisovi, no fuj, to se nedělá :D
To mi ani neříkej, nechci film:( Vážně mám raději knížky. A navíc (koukala jsem na ty stránky) se mi ty herci vůbec ale vůbec nelíbí :(

8 Mischa Mischa | 6. dubna 2010 v 0:26 | Reagovat

[3]: pardon :-) Příště se polepším a vymyslím něco lepšího :-) Tss, jakto že mi to nikdo nežere?? :D Pokračování už tu máš, jen aby jsi věděla :-D ne vždycky ale, třeba teď jsem četla jak umřela Stevea Rae ve Škole noci a ještě teď pofrkávám. No dobře, to bylo v pátek :-D Anita se ti už posílá... Tudu, máte jeden přijatý email.
Nevím, je můj favorit, ale už asi není jedinej :/ anita je prostě dokonalá, alespoň do desátého dílu :)Neboj, i nadále team Edward for4 :-x  tak slibuji :-) Ale teď jsem i team Jean Claude :D
Vůbec mi o tom nemluv, ani mi to nepřipomínej. Nechce se mi tam zítra. a navíc, ta schůze už je TENHLE PÁTEK!! poreferuju, snad budu moct i veřejně :(
Moje služby jsou zadarmo, mě paltí banky :D
Neber mi mojí idilku :-)Udělám si výlet do Plzně a basta :-D Nj, budu se snažit. Třeba po mě budou zas házet chipsy :-D Uvidím, nic zatím neslibuju, ju ?

9 Mischa Mischa | 6. dubna 2010 v 0:31 | Reagovat

[5]: Jakto že se nesměješ Mal? :-D Příště budu ohledupplnější, slibuju :-D

[6]: Já taky ne, Kaku. A hlavně nesnáším, když někdo nedokončí povídku. Když prostě přestane psát :/ Teda, ale nevěděla jsem, že jsi taková citlivka :-D
Kaku, víš co? Dočti to. Sedni, vem knížku nebo jdi k pc, a prostě to DOČTI ! Nevíš o co přicházíš! I když je pravda, že Jean Claude už tam moc není, ale naštěstí tam není ani moc Richard. Tak to jsme dvě, já ho taky žeru už od doby co tam byl poprvé v provinilých slastech. Chjo, upíři no :-P
No jo vlastně, ty jsi z Plzně, viď? No co ty víš, třeba se tam skutečně potkáme :-D Pak mi dej vědět, kdy půjdeš :-D
PS: takže ještě jednou, dočti Anitu !

10 Sofia Sofia | 7. dubna 2010 v 12:50 | Reagovat

[8]: To bych si doprošovala. pokoušely se o mě mrákotové stvay :-D Nevím, asi si nikdo nedokáže představit svět bez tvých povídek :-D No jak, už vim! Tss ! :-D Nj, to je s tebou těžký, když ty se do těch postav moc vžíváš. Tutů, Provinilé slasti přečtené. A musím říct ... ACH BOŽE!! To knížka je dokonalá, a sakra ten jean Claude !!! Kurňa fix, nemám ted cas cist pokračování :(( Pokud budou ty další díly stejně dobré, myslím, že i u mě má Stmívání velkou konkurenci. Ehm, plís, bude Anita se Jean Claudem ???
Přesně, Edward team forever, Jean-Claude team forever :D
Držím palce, to zvládneš. Neboj, určitě to nebude tak zlý...
Cože? A kolik? No tak to možná budu chtít tvé služby využít. Co se týče bankovnictví jsem úplnej debil :-D

11 Mischa Mischa | 9. dubna 2010 v 13:36 | Reagovat

[10]: Ó to ne, nechci přijít o věrného čtenáře :-) Občas až moc, v tom máš pravdu :-( Ale s tím nic nenadělám ... Sofií, tleskám, taky jsi to nějak shltala. Vidíš! Já ti to říkala! Jean Claude prostě vede na celé čáře :-D Jsem ráda, že se ti to zalíbilo. Do tý knížky se musíš ponořit, protože jako u každý jiný knížky ti začátek moc neřekne ... Ono je hrozně těžký říct, že máš favorita, prtože každá knížka je svým způsobem ta nejlepší... JJ bude, ale... :-D
Zlý to nakonec nebylo, ale bylo to o ničem. Jsem celkem i zklamaná... Ale o tom ti povyprávím kdyžtak po mailu ...

12 Mischa Mischa | 11. dubna 2010 v 10:56 | Reagovat

[11]: O mě jen tak nepřijdeš, zo se nemusíš bát :-D ALe tak každej je nějakej, ty máš holt posedlost knížkama. Třeba se to věkem spraví :-D Možná si mě přece jen trochu nakazila :-D Jo, JC! :-P  To máš pravdu no, na začátku nic moc, ale jak pak začla nějaká akce... a hlavně si musím představovat, že se to děje v naší době :-D Nemám ráda knížky z tý brzký minulosti :-D Přesně, já už bych těch favoritů měla :-D Dobře, písni mi to na mail :-)

13 Sofia Sofia | 11. dubna 2010 v 10:59 | Reagovat

[11]: O mě jen tak nepřijdeš, zo se nemusíš bát :-D  ALe tak každej je nějakej, ty máš holt posedlost knížkama. Třeba se to věkem spraví :-D Možná si mě přece jen trochu nakazila :-D  Jo, JC! :-P  To máš pravdu no, na začátku nic moc, ale jak pak začla nějaká akce... a hlavně si musím představovat, že se to děje v naší době :-D Nemám ráda knížky z tý brzký minulosti :-D  Přesně, já už bych těch favoritů měla :-D  Dobře, písni mi to na mail :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.