Povídky

18. dubna 2010 v 23:00 | Mischa |  my typewriter
Hominem te esse, memento (HTEM)
Kategorie: Twilight fanfiction, kapitolová
Typ: fantasy, dobrodružné, romantické
Sumarizace: Hominem te esse, memento - Pamatuj, že jsi člověk je povídka vyprávějící o životě jedné zvláštní dívky, Sofie. Sofia žije ve Forks od svých 12 a to spolu se svou adoptivní rodinou. Clair a Anthony si Sof vybrali pro její strastiplný osud. Právě ve věku 12 let byla Sofia nalezena v lese, v zpustošeném stavu. Utrpěla ztrátu paměti. Nepamatuje si ze své minulosti absolutně nic. Její život začíná okamžikem, kdy se probouzí v lese. A aby to Sof neměla v životě jednoduché trpí jakousi zvláštní chorobou. Její každodenní život je protkán nesnesitelnými bolestmi hlavy a od 17. roku se k tomu přidávají i nevysvětlitelné záchvaty. Ale je to skutečně nemoc? A co s tichou a uzavřenou Sofii udělá příjezd podivné rodiny Cullenů? Můžou snad oni za to, že se jí ve střípkách vrací bolestivá minulost? Komu patří uhrančivé zlaté oči? Kdo je Ryan? Sofia konečně nalézá pravdu o tom, kým ve skutečnosti je. Dokáže se s tím vypořádat? Zachrání ty, jež miluje? Hominem te esse, memento. Právě tento citát bude mít pro Sofiu rozhodující význam.
Postavy: Sofia Wright, Ashley, Anthony a Clair Wright, Ethan Cullen, Alice a Jasper Cullen, Esme a Carlisle, Rosalie a Emmet Cullen, Callem Poulsen, Ryan Roux, a ostatní.
Stav: Rozepsaná (aktivní)
Prolog: ZDE
Kapitoly: ZDE
Galerie:ZDE
Atualizovaný přehled: ZDE

Luciana: Zbloudilá ve stínech
Kategorie: Originální tvorba, kapitolová
Typ: fantasy, mystery, depresivní, dobrodružné, romantické
Sumarizace: Zapomeňte na to, co jste doposud poznaly. Zapomeňte na náš svět. Píše se rok 2000, a nacházíme se v Los Angeles, ve městě ztracených andělů. Vše vypadá na první pohled stejné, stačí však pozorně číst a ponoříte se do světa, který je smrtelníkům skryt. A najednou vše bude vypadat jinak. Věci, o kterých jste si myslely, že znáte, se najednou změní v něco jiného. Děsivějšího.
Příběh, jehož řádky budete číst, vás bude provázet po cestě jedné mladé dívky. Je to už dávno, co jeden její život skončil a začal druhý. Už nepláče, nebe roní slzy za ní. Její tvář není smutná, i když je poznamenána utrpením. Jejím osudem není nalézt klid. Jejím posláním je šířit smrt. Zrazena milovanými a plna nenávisti se mstí na životech lidí. Říkají jí přízrak, bludný poutník. Její pravé jméno je jim skryto.
"Luciano, Luciano," našeptávají stíny. Netuší, že ji nezradily. Netuší, že to byla lest. Pohrdá jimi, ze světla zrozenými.
Jejich záře již nevidí, pro ni jsou barvy skryty. Už nikdy nespatří slunce zář, už nikdy ji nebude teplo hřát. Bloudí světem, osamělá. Ale vše se může změnit. Je její duše skutečně zapovězená? Jak již Nathaniel jednou řekl, nic není nemožné… Bude mít Luciana sílu bojovat?
Postavy: Luciana de Alivery, Nathiel, Nathanael, Daniel Brix, Salvien de Alivery, Našeptávači, Alvína
Stav: Rozepsaná (aktivní)
Prolog: ZDE
Kapitoly: ZDE
Galerie: Pracuje se na ní...
Atualizovaný přehled: ZDE

Krok do neznáma
Kategorie: Originální tvorba, kapitolová
Typ: fantasy,mystery, dobrodružné, romantické
Sumarizace:
Alexis nikdy nebyla obyčejná dívka. Stačilo jen pohlédnout jí do tváře a rozdíl Vás hned uhodil do očí. Jindy tak krásné nefritově zelené oči ztratily již definitivně svou jiskru. To kouzlo, jež v nich alespoň po krátký čas přebývalo, bylo pryč. Její tvář byla prázdná a tichá, jakoby se za těma očima nikdo neskrýval. Protože proč žít, když ztratíte smysl svého bytí? Věděla, že život není jednoduchý, že to občas bolí. Ale přece jen si dovolila doufat ve špetku štěstí, jež jí někdo vhodí do cesty. A přitom zapomněla na to nejcennější, co má…. Nebyla obyčejná, byla jiná… Zvláštní. Protože Alexis věděla. Vždy věděla, jak se správně rozhodnout, vždy věděla, kam jít… Byl to její dar. Její zvláštní nadání jí pomáhalo projít životem a stalo se jejím rádcem. A ona mu naslouchala, až do osudného dne. Kouzlo těch modrých očí jí úplně pohltilo a ona zapomněla naslouchat. Pak již bylo příliš pozdě, aby se vrátila zpět. Získala přátele, poznala lásku, a přesto nedokázala vůči životu pocítit vděk.
Protože mnohem víc než jejich nalezení, bolí jejich ztráta. Když už ji najdete, svou druhou polovinu, zapadnete do sebe jako dvě části, které k sobě patří, které pro sebe byly stvořené. Ztratit ji pak znamená ztratit sám sebe. Neoddělí se od Vás, ale odnese si Vás sebou. Pak zůstane jen prázdná tvář. Oči, jež bývaly bránou do srdce, už Vám nemají co ukázat. Alexina tvář…
Krok do neznáma je první dílem ze série Tajemství modrých očí. Zavede Vás na začátek Alexina příběhu, do doby, kdy vše teprve začínalo. Vypráví o síle přátelství, spalujícím žáru lásky. Odkrývá temná tajemství, oživuje legendy. Ukazuje, jak cestu na vrchol střídá pád, jaké strasti život přináší. Alexis si projde těžkou zkouškou. Jak silná bude její vůle, láska, odhodlání? To, že se potácí nad propastí, přece ještě neznamená, že do ní nakonec uklouzne. Alexis nikde nebyla obyčejná, ani její láska taková nebude. I on je totiž výjimečný. Znamená to snad, že může přelstít smrt? A co když je smrt skutečně jen cestou k další fázi života?
Postavy: Alexis Anne Gratton, Lily Evelin O´Brian, Jeremy Francis Stocklett, Oliver Von Crawford, Henry Storr, Eleanor Crawford, Steven Crawford, Vanessa Crawfrod, Franklin Crawford, Michelle Gratton, Bill Gratton.
Stav: Rozepsaná (aktivní)
Prolog: ZDE
Kapitoly: ZDE
Galerie: ZDE
Atualizovaný přehled: ZDE
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Danielka Danielka | 30. června 2010 v 14:53 | Reagovat

Pěkné povídky :-)

2 Mischa Mischa | 7. července 2010 v 7:56 | Reagovat

[1]: Děkuju :-)

3 Kate Kate | Web | 19. srpna 2010 v 11:09 | Reagovat

Super krásný a zajímavý :)

4 Mischa Mischa | 19. srpna 2010 v 12:12 | Reagovat

[3]: Děkuju, jsem ráda za chválu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré texty na těchto stránkách podléhají autorským právům. Kopírování a šíření bez vědomí autora je přísně zakázáné.